TUGA U LIVERPOOLU

Edin Džeko trpao, City na milimetar od naslova prvaka!

03.05.2014 u 20:26

Nogometaši Manchester Cityja uspješno su prebrodili i posljednje gostovanje u Premiershipu ove sezone. Everton je poveo fantastičnim golom, ali Edin Džeko je odveo 'građane' do nove pobjede

Dvoboj na Goodisonu jedna je od iznimno rijetkih koji je ujedinio navijače Evertona i Liverpoola, no nakon pobjede Cityja kod Evertona rezultatom 2:3 (1:2) i jedi i drugi ostali su pokislih lica. Everton je i matematički ostao bez prilike za Ligu prvaka, a Liverpool vrlo vjerojatno ponovno neće biti prvak Engleske.

Everton je poveo fantastičnim pogotkom u suprotni kut Rossa Barkleya, no malo zatim Yaya Toure je kroz sredinu povukao polukontru i pronašao Sergija Aguera koji je pogodio za izjednačenje. Do poluvremena je izvrsnim udarcem glavom Howarda svladao i Edin Džeko, a odluka je došla početkom nastavka.

Prvo je Barkley 'a'la Toure' povukao kontru i uposlio Stevena Naismitha, no Joe Hart fantastično mu je obranio prizeman udarac, i dvije minute kasnije Nasri je dao idealnu loptu u sredinu otkuda ju je 'bosanski dijamant' Edin Džeko lako spremio u mrežu za veliko slavlje gostiju.

Činilo se da će City mirno upisati ključna tri boda, no 25 minuta prije kraja Lukaku je (City je tražio zaleđe, odlučivali su centimetri) razorno pogodio glavom od stative i vratio napetost u derbi dana europskog nogometa. Ipak, do kraja dvoboja Everton više nije uspio ishoditi velike prilike za remi i City je slavio nakon čak šest minuta nadoknade.

Do kraja Premiershipa City ima još dvije domaće utakmice (West Ham i Aston Villa) i sasvim očekivanih šest bodova donijelo bi im četvrti naslov engleskih prvaka u povijesti i drugi u kojemu je ogromnu ulogu imao Edin Džeko.

U ranijim dvobojima dana najviše je odjeknula pobjeda od 0:1 Sunderlanda na Old Traffordu kod Uniteda, čime su igrači Gusa Poyeta fantastičnom završnicom sezone došli vrlo blizu ostanka u ligii.  Matematički su iz lige ispali Cardiff i Fulham.