psk_2

PRIPREME ZA EURO

Englezi se dugo mučili protiv Zmajeva; Nijemci pokazali veliku neefikasnost

Aktualni europski doprvaci Englezi pobijedili su Bosnu i Hercegovinu sa 3:0 u priremnoj utakmici igranoj u Newcastleu

Gordi Albion je poveo u 60. minuti golom Colea Palmera iz kaznenog udarca nakon što je Benjamin Tahirović povukao Olliea Watkinsa.

Na 2:0 je povisio Trent Alexander-Arnold u 85. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Harry Kane u 89. minuti.

Bila je to prva utakmica Engleske i Bosne i Hercegovine na čijoj klupi je debitirao Sergej Barbarez.

Engleska će na europskoj smotri igrati u skupini C protiv Srbije, Slovenije i Danske. Generalku pred put u Njemačku, Engleska će imati 7. lipnja protiv Islanda.

U ponedjeljak su pripremnu utakmicu imali i domaćini EURO-a Nijemci odigravši 0:0 u Nürnbergu protiv Ukrajine.

Elf je imao čak 26 udaraca, ali nije uspio zatresti mrežu Anatolija Trubina.

Drugi i posljednji ogled Nijemci će imati u petak protiv Grčke. Tjedan dana kasnije, Njemačka počinje Europsko prvenstvo protiv Škotske koja je večeras u Algraveu pobijedila Gibraltar sa 2:0.

Utakmicu su odlučili golovi u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Ryan Christie (58) i Che Adams (85).

Škotska je dominirala u posjedu, ali joj je nedostajalo kvalitete u posljednjoj trećini protiv 203. reprezentacije svijeta, sve dok Christie nije prelomio rezultat kada je u 58. minuti iz neposredne blizine zabio loptu u gornji kut. Adams je udvostručio vodstvo 27 minuta kasnije, udarcem iz voleja nakon ubačaja Johna McGinna.

Škote u petak očekuje i pripremna utakmica protiv Finske na Hampden Parku.

U skupini A su i Mađarska, te Švicarska.