PRIJENOS UŽIVO

Hrvatski košarkaši upisali prvu pobjedu na EuroBasketu!

03.09.2022 u 13:11

Nakon tijesnog poraza od Grčke 85:89 košarkaška reprezentacija nastavlja svoj put na Eurobasketu 2022. te je u Milanu, u drugom kolu skupine C, svladala Veliku Britaniju 86:65

HRVATSKA - VELIKA BRITANIJA 86:65 (20:17, 17:14, 35:9, 14:25)

HRVATSKA: Zubac, Šarić, Bogdanović, Hezonja, Smith, Perković, Prkačin, Simon, Gnjidić, Matković, Ramljak, Mavra

VELIKA BRITANIJA: Olaseni, Soko, Mockford, Nelson, Clark, Bigby-Williams, Hesson, Lautier-Ogunleye, Wheatle, Whelan, Anderson, Van Oostrum

ČETVRTA ČETVRTINA

• Kraj utakmice, prva pobjeda Hrvatske na EuroBasketu, 86:65
  • Totalno opuštanje kod naših, par uzastopnih poena Britanaca koji su se 'približili' na 20-ak koševa minusa, 84:63, još dvije minute
  • Držimo Britance na 30-ak koševa razlike i lagano se utakmica privodi kraju, pet minuta prije kraja 82:51
  • U zadnjih deset minuta oba sastava su ušla raspucano, obrane su u drugom planu, a u takvoj igri bolje su se snašli Britanci te su spustili razliku na minus 26, 77:51

• +7
EuroBasket 2022: Hrvatska - Velika Britanija, 2. kolo Izvor: Profimedia / Autor: Claudio Grassi / LaPresse / Profimedia

• Bogdanović je krenuo dobro, Hezonja sjajno zakucao za dobro otvaranje Hrvatske

Britanci su u prvom kolu doživjeli uvjerljiv poraz od Ukrajine 90:61. U trećem susretu naše skupine Italija je nadigrala Estoniju 83:62.

Četiri prvoplasirane reprezentacije ostvarit će plasman u šesnaestinu finala. Skupina C se križa sa skupinom D u kojoj su Srbija, Poljska, Izrael, Finska, Češka i Nizozemska.

Prema kvaliteti Hrvatska je favorit, a uz to, želi li kroz nokaut sustav natjecanja doći u priliku napasti postolje, ima i impertiv pobjede.

'Malo je vremena za odmor. Britanci su uvjerljivo izgubili od Ukrajine, ali nikoga ne smijemo podcijeniti. Sve momčadi imaju kvalitetu, a mi jednostavno moramo pobijediti', izjavio je nakon poraza od Grčke izbornik Damir Mulaomerović.

U skupini C danas se još sastaju Estonija i Ukrajina u 17 sati te Grčka i Italija u 21 sat.