PREMIERSHIP

Everton i Tottenham bez golova, Arsenal bježi

03.11.2013 u 19:56

Everton i Tottenham remizirali su rezultatom 0-0 na Goodison Parku u sklopu 10. kola engleskog nogometnog prvenstva...

Obje su momčadi tako propustile izbiti na drugo mjesto na ljestvici. Tottenham je bolje otvorio utakmicu, ali propustio je kvalitetniju igru kapitalizirati, a istovremeno je sudac Kevin Friend odbacio njihove proteste za sviranjem jedanaesterca nakon kontakta Seamusa Colemana i Jana Vertonghena.

Everton je u drugom dijelu izgledao puno kompaktnije i bolje, a imao je i vlastite prigovore na nedosuđeni jedanaesterac kada su se Vertonghen i Coleman našli u izmijenjenim ulogama.

Utakmica je produljenja za čak devet minuta zbog dugog ukazivanja pomoći vrataru Tottenhama Hugu Llorisu nakon sudara s Evertonovim napadačem Romeluom Lukakuom.

Hrvatski napadač Evertona Nikica Jelavić dobio je priliku za igru tek u završnici, zamijenivši Lukakua u 86. minuti.

U posljednjoj utakmici 10. kola engleskog nogometnog prvenstva, u prvom velškom derbiju ikad odigranom u Premierligi, Cardiff City je sa 1-0 savladao Swansea.

Gol vrijedan tri boda domaćinima je donio Steven Caulker u 62. minuti. Iz kornera je loptu ubacio Craig Bellamy, a Caulker je s ruba peterca glavom pronašao put do mreže na oduševljenje publike na Cardiff City Stadiumu.