ZABIO SE U KAMERU

Evo kako je australski Hrvat raskrvario LeBronovu glavu!

12.06.2015 u 10:04

Na četvrtoj utakmici NBA finala, koju je Golden State dobio na gostovanju kod Clevelanda 103:82, zamalo je došlo do teže ozljede ponajboljeg igrača svijeta LeBrona Jamesa nakon što je naletio na snažnog australskog Hrvata Andrewa Boguta koji ga je grubim faulom 'prizemljio na parket'

Do ove utakmice Bogut je bio standardan u startnoj petorci, ali ga je za ovu utakmicu lukavi trener Steve Kerr ostavio na klupu kako bi među prvih pet ubacio Andre Iguodalu. Kada je pred kraj prvog poluvremena Bogut napokon ušao u igru u svega nekoliko minuta napravio je dva brutalna prekršaja na LeBronu Jamesu. Iako suci nisu dosudili nesportsku osobnu pogrešku zbog teatralnog pada LeBron se zamalo teško ozlijedio jer se – kada je izgubio ravnotežu – zabio glavom u objektiv kamere. Očekivano, zbog jačine udarca na LeBronovoj glavi potekla je krv zbog čega je kansije dobio nekoliko šavova...

Odmah se primio za glavu nakon čega su mu suigrači i liječnici pritrčali u pomoć. Iako je posjekotina na glavi bila poveća LeBron je ostao na parketu, ali nakon tog pada – više nije bio pravi. Utakmicu je završio sa ubačenih 20 koševa (šut 7-22), a uz to je imao 12 skokova i osam asistencija.

Bogut je u svega tri minute, koliko je ukupno igrao, upisao tri osobne pogreške i gledajući iz kuta navijača Warriorsa – savršeno je obavio svoj posao jer je dva puta prizemljio LeBrona. I uz to ga potpuno izbacio 'iz takta'...

Warriorsi su ovom pobjedom vratili prednost domaćeg terena koju će moći potvrditi u petoj utakmici koja će biti odigrana u noći s nedjelje na ponedjeljak (2 sata iza ponoći) u Oracle Areni u Oaklandu.