Evo koliko će umirovljeni srpski tenisač zaraditi Đokovićevim osvajanjem zlata

• A.H.
  • Zadnja izmjena 08.08.2024 06:07
  • Objavljeno 08.08.2024 u 06:06

Novak Đoković osvojio je zlatnu olimpijsku medalju. Nakon sjajnog finalnog meča u u nedjelju u Roland Garrosu sa 7:6(3), 7:6(2) pobijedio je Španjolca Carlosa Alcaraza.

Đoković od raskida suradnje s Goranom Ivaniševićem nema trenera, a u Parizu ga je pratio nekadašnji srpski tenisač Viktor Troicki, koji je bio u ulozi trenera srpske teniske reprezentacije.

Đoković je za olimpijsko zlato nagrađen s 200 tisuća eura od Republike Srbije, a isti iznos dobit će i Troicki. Naime, Srbija je odlučila sportašima i njihovim trenerima za zlatnu olimpijsku medalju davati po 200 tisuća eura, što je jedna od najvećih nagrada na svijetu. Prije Đokovića zlato za Srbiju u Parizu osvojili su Zorana Arunović i Damir Mikec u paru u streljaštvu.

Troicki, kojem je najbolji plasman u karijeri bilo 12. mjesto, ukupno je na turnirima zaradio malo više od devet milijuna eura. Karijeru je završio prije tri godine.