OSIM POHVALA

Evo koliko je Duje Ajduković zaradio plasmanom u polufinale ATP turnira u Baastadu

20.07.2024 u 18:28

Hrvatski tenisač Duje Ajduković (23) izgubio je u polufinalu ATP turnira u Bastadu od Rafaela Nadala, jednog od najvećih tenisača svih vremena. Bilo je 4:6, 6:3, 6:4.

Ajduković je u glavni ždrijeb ušao kao kvalifikant, a nakon prvog seta bio je bliže finalu od legende svjetskog tenisa. I u preostala dva seta pružio je veliki otpor Nadalu, ali do finala nije stigao.

Osim pohvala koje je donio od protivnika za svoju igru, mladi Splićanin će pamtiti švedski Baastad kao prvi turnir u kojem je igrao polufinale, a taj mu je uspjeh donio zaradu od 30 tisuća eura. Pobjednik turnira osvojit će 88 tisuća eura, a poraženi finalist 51 tisuću.

U nedjeljnom finalu suparnik legendarnom Španjolcu bit će Portugalac Nuno Borges koji je u drugom polufinalu nadigrao Argentinca Thiaga Agustina Tirantea sa 6:3, 6:4. Za Borgesa je ovo prvi plasman u ATP finale u karijeri.