POGLEDAJTE UTRKU

Fenomenalni Duplantis u utrci na 100 metara pobijedio norveškog olimpijskog pobjednika

05.09.2024 u 10:42

U utrci na 100 metara u Zürichu pobijedio je norveškog atletičara Karstena Warholma, aktualnog svjetskog rekordera na 400 metara

Dvostruki olimpijski pobjednik u skoku s motkom Armand Duplantis najavio je kako će se početi utrkivati, a koliko je brz pokazao je u egzibicijskom natjecanju u Zürichu.

Tamo je u utrci na 100 metara pobijedio norveškog atletičara Karstena Warholma, aktualnog svjetskog rekordera i olimpijskog pobjednika iz Tokija na 400 metara s preponama te europskog prvaka na 400 metara bez prepona. Duplantis i Warholm na 100 metara su postavili svoje osobne rekorde.

Duplantis je utrku završio za 10,37 sekundi, dok je Warholm zaostao jednu desetinku. Duplantis je nedavno postavio svjetski rekord u skoku s motkom preskočivši 6.26 metara, a popravio je svoj osobni rekord u 100 metara za dvije desetinke.