početak sezone

Filip Zubčić pao u drugoj vožnji, imao je otvoren put prema postolju

27.10.2024 u 14:03

Nakon prve vožnje u austrijskom Soeldenu hrvatski skijaš Filip Zubčić bio je drugi u velesalomu sa samo dvije stotinke zaostaka za Alexanderom Steen Olsenom. U drugoj je išao na sve ili ništa i pao

Utrku su obilježili Norvežani. Alexander Steen Olsen je bio prvi, Henrik Kristofferson drugi, a Atle Lie McGrath treći dok je Norvežanin Lucas Pinheiro Braathen koji skija pod zastavom Brazila zauzeo četvrto mjesto.

Zubčićevu drugu vožnju i pad pogledajte OVDJE.

Najbolji skijaš današnjice Švicarac Marco Odermatt izletio u prvoj vožnji na sredini staze.

Nakon prve vožnje Zubčić je bio drugi, zaostajao je dvije stotinke sekunde za Olsenom i bio šest stotinki ispred Kristoffersona.

Istok Rodeš nije ušao u drugu vožnju. U prvoj je startao 71. i zauzeo je 62. mjesto s 5.18 sekundi zaostatka.