riječ pobjednika

Finski izbornik ostao je gospodin do kraja i nije se želio naslađivati nakon pobjede protiv Hrvatske: Imali smo malo više sreće...

03.07.2022 u 23:59

Nakon što je njegova reprezentacija pobijedila Hrvatsku 81:79 u riječkoj dvorani Zamet i tako nas izbacila iz kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. izbornik finskih košarkaša Lassi Tuovi je ustvrdio da je sreća bila na strani njegove momčadi

Izbornik finske košarkaške reprezentacije Lassi Tuovi racionalno je prokomentirao pobjedu svojih izabranika protiv Hrvatske. Nije se želio naslađivati iako je imao svako pravo na to. Ipak je odlučio ostati gospodin do kraja.

'Košarka je igra trenutka, a to smo vidjeli i danas. U prvom poluvremenu smo igrali lijepu košarku, pogotovo u obrani. Imali smo dobru energiju', kazao je Lassi Tuovi i dodao:

'Znali smo da je Hrvatska odlična momčad, s vrlo talentiranim igračima i sjajnim individualcima te da će reagirati. To su i napravili. Preuzeli su kontrolu. Između dvije dobre momčadi na kraju je presudio jedan šut, jedan skok ili jedno slobodno bacanje. Mi smo imali malo više sreće i zbog toga smo možda zaslužili pobijediti.'

• +26
Hrvatska - Finska, košarka, kvalifikacije za SP, 3.7.2022. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO BAT

Slično je razmišljao i finski reprezentativac Sasu Salin.

'Vrlo teška utakmica i velika vrućina u dvorani. U prvom poluvremenu smo bili dobri, ali smo malo izgubili zamah u trećoj četvrtini. Mi smo momčad koja nikad ne prestaje vjerovati. Čak i momci koji su odigrali tek nekoliko utakmica u seniorskoj reprezentaciji pokazali su čvrst karakter', kazao je Salin i zaključio:

'Završnica je bila nevjerojatna, s toliko preokreta, potpuna ludnica. Svelo se na kraju na slobodna bacanja, ali srećom po nas Zubac je promašio. Ponosan sam na momčad i sretan zbog ove pobjede.'