lige petice

[FOTO] Nogometaši Tottenhama protiv Evertona su ostvarili pobjedu kakvu nisu vidjeli više od 60 godina

07.03.2022 u 23:11

Nogometaši Tottenhama svladali su u dvoboju 28. kola Engleske lige na svom stadionu Everton s čak 5:0

Autogolom Michaela Keanea (14) započela je domaća kanonada, nastavili su je Son Heung-min (17), te Harry Kane (37, 55) sa svojim 175. i 176. golom u ligi, dok se u strijelce upisao i Sergio Reguilon (46).

Za Spurse je to bila najveća pobjeda protiv Toffeesa od davne 1958. godine. Kao rezultat toga, momčad Antonija Contea izjednačila se sa šestoplasiranim West Ham Unitedom po bodovima na tablici. Everton je tek 17. s 22 boda.

• +5
Tottenham - Everton, Premiership, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Nogometaši Athletic Bilbaa slavili su kao domaćini protiv 'fenjeraša' Levantea s 3:1 u 27. kolu španjolske La Lige.

Strijelci za Bilbao bili su Mikel Vesga u 63., Inaki Williams u 76. i Oier Zarraga iz penala u 88. minuti. Jedini pogodak za Levante postigao je Jorge De Frutos u prvoj minuti nadoknade.

Bilbao je upisao 10. pobjedu u prvenstvu i s 40 bodova zauzima osmu poziciju na tablici, a Levante je na posljednjem, 20. mjestu s 18 osvojenih bodova.