nogometne lige u europi

[FOTO] Rennes i Majer pali kod Lorienta; Gvardiol skrivio penal, ali RB Leipzig slavio; Perica junak pobjede Standarda

27.01.2023 u 23:27

Hrvatski reprezentsativni veznjak Lovro Majer odigrao je prvo poluvrijeme za Rennes koji je u susretu 20. kola francuske nogometne lige izgubio u bretonskom derbiju na gostovanju kod Lorienta sa 1:2

Domaći su nakon prvih 45 minuta vodili sa 2:0 golovima Talbija (13) i Le Brisa (31), da bi u nastavku Tait (73) uspio samo ublažiti poraz gostiju.

Rennes je ostao peti sa 37 bodova, koliko ima i četvrti Monaco, dok je Lorient šesti sa 35 bodova. Na vrhu je Paris SG sa 47 bodova, tri više od drugog Lensa.

• +3
Lorient - Rennes, Ligue 1, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

NJEMAČKA

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol igrao je čitav susret za RB Leipzig u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta u susretu 18. kola njemačkog prvenstva. Leipzig je poveo 2:0 golovima Mađara Szoboszlaija (25, 49), da bi gosti smanjili na 2:1 iz kaznenog udarca koji je dosuđen zbog Gvardiolova igranja rukom, a kojega je realizirao Fuehrich (68-11m). Borna Sosa zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Stuttgarta.

RB Leizig sada je drugi na ljestvici sa 35 bodova, samo jednim manje od vodećeg Bayerna koji će u subotu ugostiti Eintracht iz Frankfurta, a dva više od trećeg Uniona iz Berlina kojega u subotu očekuje gradski okršaj s Herthom. Stuttgart je 15. sa 16 bodova, koliko ima i 16. Bochum.

ŠPANJOLSKA

U prvoj utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Almeria je svladala Espanyol sa 3:1. Domaći su poveli 3:0 golovima Suareza (21), Baptistaoa (61) i Portilla (77), a konačni rezultat postavio je Joselu (90+3).

Ovom pobjedom Almeria je preskočila Espanyol na ljestvici, sada je 11. sa 22 boda, a Espanyol 14. sa 20. Vodi Barcelona sa 44 boda, tri više od drugog Reala iz Madrida.

ITALIJA

Nogometaši Salernitane u susretu su 20. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Lecce sa 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u prvoj četvrtini dvoboja, Salernitana je povela sa 2:0 golovima Dije (5) i Vilhene (20), da bi Strefezza (23) smanjio na 2:1. Domagoj Bradarić odigrao je čitav susret za Salernitanu, dok Marin Pongračić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Leccea.

Ovom pobjedom Salernitana je preskočila Lecce na ljestvici, sada je 14. sa 21 bodom, a 15. Lecce ima 20.

Ranije u petak je Bologna kao domaćin svladala Speziju sa 2:0. Pogotke su postigli Posch (37) i Orsolini (77). Nikola Moro igrao je za Bolognu do 68. minute. S ova tri boda Bologna je skočila na deveto mjesto sa 26 bodova, koliko ima i osmi Torino, dok je Spezia 16. sa 18 bodova.

Na vrhu je Napoli sa 50 bodova, 12 manje ima drugi Milan, a 13 treći Lazio, četvrti Inter i peta Roma.

BELGIJA

Hrvatski napadač Stipe Perica asistencijom i pogotkom sudjelovao je u 3:1 domaćoj pobjedi Standarda iz Liegea protiv Eupena u susretu 23. kola belgijskog nogometnog prvenstva. Gosti iz Eupena su poveli golom Charles-Cooka (11), da bi preokret započeo golom Balikwishe (32) za 1:1. Perica je asistirao Zinckernagelu (35) za 2:1, da bi on na asistenciju strijelca drugog gola u 59. minuti postavio konačni rezultat. Za Pericu, koji je igrao do 80. minute, ovo je bio četvrti pogodak ove sezone.

Standard je ovom pobjedom stigao na peto mjesto ljestvice sa 37 bodova, 18 manje od vodećeg Genka, dok je Eupen 15. sa 20 bodova.