Francuski rukomet ipak bi se mogao okititi olimpijskim zlatom

• S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 08.08.2024 19:05
  • Objavljeno 08.08.2024 u 18:52

Za razliku od njihovih muških kolega, koji su zapeli već u četvrtfinalu, francuske rukometašice su izborile finale Olimpijskih igara nakon što su u polufinalnom ogledu nakon produžetaka pobijedila Švedsku sa 31:28.

Francuskinje će tako biti u prilici obraniti zlato iz Tokija gdje su u finalu porazile Rusiju sa 30:25.

Nakon što su dobile prvo poluvrijeme sa 12:10, Šveđanke su bile u vodstvu i veći dio nastavka.

U 44. minuti su imale je i najvećih +4 (20:16), a četiri gola prednosti imale se i u 45. minuti (21:17). Francuska je šest minuta prije kraja uspjela izjednačiti (22:22), a u završnim minutama gledali smo igru gol na gol.

Švedska je minutu prije kraja povela 25:24, a produžetak je izborila Tamara Horacek izjednačivši 16 sekundi prije kraja na 25:25. Francuskinje su u produžetku zaigrale bolje dobivši taj dio igre sa 6:3.

Francusku su do pobjede predvodile Tamara Horacek s osam i Estelle Nze Minko sa sedam golova, dok su Laura Glauser (12) i Hatadou Sako (8) sakupila ukupno 20 obrana.

Na švedskoj strani najefikasnije su bile Nathalie Hagman sa šest i Jasmina Roberts s pet golova. Johanna Bundsen je imala 16 obrana.

U drugom polufinalnom susretu sastaju se Norveška i Danska.