'bili' slavili 3:1

Hajduk do velike pobjede u Osijeku i polufinala kupa

29.11.2017 u 20:06

Osijek i Hajduk su pred 4500 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali odličnu utakmicu nakon koje su gosti slavili 3:1, premda je i Osijek imao niz prilika.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i u prvih pola sata imao je dvije sjajne prilike.

• +5
Osijek - Hajduk 1:3 (četvrtfinale hrvatskog Kupa9 Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Prvu priliku je u 16. minuti imao Grezda koji se sjurio prema Stipici i pucao sa 14 metara, ali je Hajdukov vratar obranio.

U 29. minuti Hajradinović je ubacio prizemnu loptu u peterac, ali Ejupi je zakasnio na njegov ubačaj.

Kazna je stigla u 39. minuti. Sjajno je s lijeve strane ubacio Erceg, a lopta je došla na desnu nogu Ohandze koji volejem svladao Antolovića.

Osijek je izjednačio u 59. minuti preko Mirka Marića, ali svega devet minuta kasnije gosti ponovo vode.

Toma Bašić je ubacio iz kornera, a Zoran Nižić zabio glavom za 2:1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Ante Erceg u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U četvrtak je na rasporedu susret između Rudeša i Lokomotive, a u posljednjem ogledu 13. prosinca snage će odmjeriti Inter i Rijeka