teška pobjeda

Hajduk jedva 'slomio' Rudeš, Mađar Gyurcso zabio je svoj prvijenac za pobjedu 'bilih'

03.03.2018 u 17:27

U utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Hajduk je na Poljudu nakon puno muke pobijedio Rudeš 1:0. Jedini gol na utakmici zabio je mađarski napadač Adam Gyurcso u 52. minuti utakmice. No, Hajduk nije oduševio, istina, osvojio je tri boda, ali...

Nakon poraza u prošlom kolu od Slaven Belupa, nogometaši Hajduka ponovno  su bili domaćini na Poljudu, jer su zbog vremenskih neprilika u Zagrebu, zamijenili domaćinstvo s Rudešom, posljednjeplasiranim klubom Hrvatski Telekom Prve HNL.

Rudeš je  u prvom dijelu prvenstva na Poljudu pobijedio Hajduk 3:2, što je dovelo do smjene trenera Joana Carrilla kojeg je na klupi zamijenio sadašnji trener Željko Kopić.

U prvom poluvremenu Hajduk je stvorio samo jednu izglednu prigodu za gol i to u 2. minuti sudačke nadoknade kada je Gyurcso odlično u šesnaestercu gostiju pronašao Fomitschowa, koji povratnom loptom upošljava Saida, koji s vrha šesnaesterca šalje loptu pored lijeve vratnice gola Rudeša. Bilo je još nekoliko poluprilika, većinom pred golom gostiju, ali napad 'bilih' nije se iskazao.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo, HNK Hajduk - NK Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je došao u vodstvo nakon što je u 52. minuti opet Fomitschow pronašao Saida, koji prsima spušta loptu za Gyursca, a ovaj iz trka, s udaljenosti od osam metara, pogađa suprotni kut golmana Rudeša Čondrića.

Autor: youtube

Bio je to prvi gol Mađara Adama Gyursca u drugom nastupu u dresu Hajduka, kojim su se 'bili' s 47 bodova učvrstili na drugom mjestu i smanjili zaostatak za Dinamom na šest bodova, ali vodeća momčad prvenstva ima dvije utakmice manje. Prvu će odigrati u nedjelju (15 sati) u Maksimiru, gdje dočekuju Slaven Belupo. Rudeš je ostao na začelju ljestvice sa 16 bodova iza devetopasirane Cibalije koja ima 18 bodova.

Susret je odigran na stadionu Poljud, a sudio je  pred 6.000 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke.

Osijek-Inter Zaprešić17:00
Hajduk-Rudeš1:0