LITVANCI MU SE DIVE

Hrvat je ovim golom zasjenio i sjajnog Lewandowskog

24.09.2015 u 21:51

Iako je ovog tjedna prvo nogometno ime diljem svijeta Robert Lewandowski, ne samo zbog pet golova u devet minuta, nego i zbog voleja kojim je zaključio svoju impoznatnu seriju, opasnog konkurenta u izboru naj-gola dobio je u hrvatskom nogometašu koji nastupa za litvanski Žalgiris

Hrvatski veznjak, 29-godišnji Andro Švrljuga, koji je već četvrtu sezonu u litvanskom Žalgirisu, a prije odlaska na Baltik, igrao je za Istru 1961 i Rijeku, autor je spektakularnog pogotka.

Naime, u derbiju kola litvanske lige, njegov je Žalgiris dočekao drugoplasirani Trakai. I na iznenađenje mnogih na stadionu u Vilniusu, gosti iz istoimenog grada su pobijedili sa 2:1.

Prije toga imali su u uvjerljviju prednost, da bi Švrljuga u 87. minuti zabio pogodak nakon volejčine, pa skoro iz 'mrtvog kuta'.

Švrljugi je ovo već sedmi pogodak u sezoni, a vjerujemo da će biti i jedan od najdražih jer nakon ovog gola Švrljugino ime postalo je hit na internetu.