MLADi PODBACILI

Hrvatska gadno zabrljala u Češkoj i dovela u pitanje plasman na Euro!

23.03.2018 u 17:52

Hrvatska U-21 reprezentacija izgubila je od Češke rezultatom 2:1 u kvalikacijskom dvoboju za Europsko prvenstvo 2019. godine te tako zakomplicirala situaciju na vrhu grupe A...

Talentirana generacija koju vodi Nenad Gračan nije znala za poraz u svojih prvih pet odigranih utakmica kvalifikacija za EP, no plesala je po samom rubu protiv Bjelorusije i Grčke, a ovog se petka nije uspjela izvući na sličan način na gostovanju u Češkoj.

• +14
Izvor: Cropix / Autor: Srdjan Vrancic / CROPIX

Poveli su domaći nakon kornera golom Liške u 13. minuti, no na isti način uzvratio je nakon ubačaja Alena Halilovića u 63. minuti Duje Ćaleta-Car. Ipak, Česi su ponovo poveli u 71. minuti kada je Hašek pretvorio u pogodak jednu odličnu solo akciju Trubača, a do kraja susreta svi su pokušaji izjednačenja naše reprezentacije bili uzaludni.

Autor: Youtube

Na ljestvici grupe A sada se situacija zakomplicirala. Grčka je ostala sama na vrhu, a Češka se približila našoj izabranoj vrsti koju može i dostići kada odigra svoju zaostalu utakmicu.

Samo prvo mjesto jamči nastavak sna o nastupu na Euru, a i neke drugoplasirane reprezentacije će proći dalje.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u Velikoj Gorici 27. ožujka protiv Moldavije.