BITKA ZA EURO U-21

Hrvatska na koljenima, Šveđani nemilosrdno trpaju

10.10.2016 u 18:20

U posljednjem kvalifikacijskom kolu mlada reprezentacija Hrvatske gostuje kod vodeće momčadi skupine, aktualnog prvaka Švedske

Hrvatska: Livaković - Mikanović, A. Milić, Benković, Elez, Radošević, Vlašić, Pašalić (C), Halilović, J. Mišić, Perica
Švedska: Erlandsson, Wahlqvist, Une Larsoon, Dagerstal, Konate, Tibbling, Hallberg, Olsson (C), Tanković, Strandberg, Cibicki

ŠVEDSKA - HRVATSKA 4:2

90+3' - kraj utakmice
88' - inače Španjolci vode 4:0, ali to im ništa ne vrijedi, Švedska je s pobjedom protiv Hrvatske prva u skupini
80' - Hrvatska je pritisnula, ali bez pravih prilika
70' - bomba Strandberga s 20 metara preko grede
67' - 4:2 - GOOOL - Benković je pogodio glavom i smanjio veliku prednost Šveđana
64' - 4:1 - GOOOL - malonogometna akcija Šveđana koji dobro da se nisu ušetali u gol, Hrvatska izgleda razbijeno, Strandberg je zabio
58' - 3:1 - GOOOL - Cibicki je ostao sam na pet metara, Livaković nije imao šanse
53' - 2:1 - GOOOL - pogodak Olssona sa 16 metara, Hrvatska je u teškoj situaciji, jer joj za prolaz treba pobjeda, sada na EURO prolazi Švedska, a Španjolska je druga
50' - dvije sjajne intervencije Livakovića, Švedska je bolja u nastavku
48' - preskočila je lopta našu obranu, Cibicki je izašao pred Livakovića i pogodio vratnicu, sreća za Hrvatsku
46' - drugo poluvrijeme

45' - kraj zanimljivog prvog dijela, a na drugoj utakmici Španjolska vodi 2:0
42' - velika prilika za Šveđane, Strandberg je sa šest metara usamljen pucao pored gola
36' - Španjolska je povela protiv Estonije 1:0 što znači da u ovom trenutku 'furija' ide izravno na EP
29' - Hrvatska je opasna u skoku, Pašalić je ovoga puta slabo zahvaio loptu, inače bi to bila sjajna prilika
26' - 1:1 - GOOOL - Elez je nespretno srušio švedskog igrača i napravio penal. Domaćin je bio siguran u realizaciji, strijelac Wahlqvist
23' - 0:1 - GOOOL - brza akcija Hrvatske, lopta se sretno odbila do Perice koji precizno pogađa sa 15 metara
14' - još jedan pokušaj glavom naših reprezentativaca, lopta preko grede
13' - Hrvatska je uzvratila, ubačaj s desne strane, Benković najviši u skoku, ali je lopta završila u vratnici
6' - Tanković je ostao sam, opalio glavom, ali je Livaković fantastičnom reakcijom spasio čisti pogodak
1' - počela je utakmica

--------------------------------------------------------------------------

Hrvatska U-21 pod vodstvom Nenada Gračana u ponedjeljak u švedskom Trelleborgu zaključuje svoj kvalifikacijski nastup u skupini za odlazak na Europsko prvenstvo u Poljskoj iduće godine.

S obzirom na situaciju na tablici i bod prednosti Švedske ispred Hrvatske i Španjolske, susret Švedske i Hrvatske izravno odlučuje o osvajaču prvog mjesta, a svoju prigodu čekaju i Španjolci koji kod kuće igraju protiv Estonije. Prvoplasirana će momčad osigurati izravan plasman na Europsko prvenstvo, a četiri najbolje drugoplasirane iz devet skupina plasirat će se u doigravanje.

'Poštujemo Švedsku, znamo da su dobra momčad, ali dat ćemo svoj maksimum. Vjerujemo u sebe i vjerujemo da možemo napraviti pozitivan rezultat i plasirati se u nastavak natjecanja. Naravno, treba 'poginuti' na terenu, a motiva nam ne nedostaje - kao uostalom u svakoj utakmici', najavio je mladi reprezentativac Filip Benković, a prenosi HNS.

Hrvatska i Švedska, koja brani naslov prvaka Europe u ovoj kategoriji, sastale su se već 1. rujna u Koprivnici, a rezultat je naposljetku bio neriješen. Cibicki je bio doveo Šveđane u vodstvo, a na konačnih 1:1 poravnao je Perica u 78. minuti.

U dvobojima sa Španjolskom, Hrvatska ima domaći poraz 2:3 i gostujuću pobjedu 3:0.

Utakmica u Švedskoj počinje u 18:45 sati, a pravdu će dijeliti poljski sudac B. Frankowski.