PRIJENOS UŽIVO

Bogdanović odveo Hrvatsku prema pobjedi, Mađarska je pružila žestok otpor

01.09.2017 u 13:40

Hrvatska košarkaška reprezentacija u rumunjskoj Cluju ostvarala je pobjedu protiv Mađarske rezultatom 67:58 na otvaranju Eurobasketa u skupini C...

Eurobasket, skupina C:

Hrvatska - Mađarska 67:58 (39:36)

Tijek utakmice:

• Kraj - 67:58 - Teška pobjeda naših koji su igrali vrlo dobro kad je bilo najvažnije, u zadnjoj četvrtini
  • 38' - 67:56 - Bacanja Popovića i Bogdanovićeva trica rješavaju utakmicu!
  • 35' - 62:56 - Šarić slobodnim bacanjima smiruje protivnika
  • 35' - 60:56 - Taman kad se činilo da stvari idu na našu stranu, Vojvoda pogađa tricu iz nemoguće pozicije
  • 33' - 59:53 - Mađari su napokon posustali, Tomas ih kažnjava tricom!
  • 32' - 56:53 - Nova bacanja Bogdanovića, zabio je 19. koš
  • 31' - 54:53 - Bender zabija prvi svoj koš, Hrvatska opet vodi
  • Kraj treće četvrtine
  • 30' - 52:53 - Šarić iz teške pozicije zabija 11. koš u zadnjem napadu Hrvatske
  • 30' - 50:53 - Bogdanović promašio tricu, Perl pogodio!
  • 28' - 50:50 - Popović asistent, Šarić polaganjem izjednačuje
  • 26' - 48:50 - Perl dovodi Mađarsku u vodstvo, a naši zatim gube loptu
  • 25' - 48:48 - Još dva bacanja je utrpao Bogdanović, no odgovara Eilingsfeld
  • 24' - 46:44 - Bogdanović zabija 16 koš, Vojvoda odmah odgovara
  • 24' - 44:40 - Odličan koš Simona iz teške pozicije
  • 22' - 42:40 - Novi koš Bogdanovića, odgovara Vojvoda
  • 21' - 40:36 - Bogdanović zabio jedno, drugo slobodno bacanje promašio
  • Poluvrijeme - 39:36 - Hrvatska se dosta muči, pogotovo u skoku, ali ipak vodi, uz deset koševa Bogdanovića i devet Šarića
  • 20' - 39:36 - Zabio je Šarić svoj deveti koš u zadnjim sekundama
  • 20' - 37:36 - Promašio je tricu Šariću, iako je bio sam, Keller kažnjava, dvadesetak sekundi prije poluvremena
  • 19' - 37:32 - promašili su Mađari čak tri od četiri slobodna bacanja u zadnja dva napada, Ukić kažnjava
  • 18' - 35:31 - Trica Darija Šarića!
  • 17' - 32:31 - Mađari skaču u napadu, muče našu obranu, ali i promašuju i Tomas dovodi Hrvatsku u vodstvo
  • 15' - 30:31 - Zabili su Šarić i Planinić, ali Mađari i dalje vode
  • 14' - 26:27 - Šarićev prvi koš na utakmici
  • 12' - 24:25 - Planinić zabija nakon asistencije Bogdanovića, odgovara Ferencz tricom
  • 11' - 22:20 - Bogdanović desetim poenom dovodi Hrvatsku nazad u vodstvo
  • Kraj prve četvrtine
  • 10' - 20:20 - Imali su Mađari +5, ali trica Simona i koševi iz slobodnih Bogdanovića vraćaju sve na početak
  • 9' - 15:18 - Eilingsfeld za dva, a onda i Hanga tricom dovode Mađare u vodstvo
  • 8' - 15:13 - Bogdanović zabija šesti koš, Mađari odmah odgovaraju
  • 6' - 13:7 - Bogdanović poveća prednost iz slobodnjaka
  • 4' - 9:5 - Tomas zabija prvu tricu za Hrvatsku
  • 3' - 6:2 - Planinić je zabio iz blizine, Keller uzvratio
  • 2' - 4:0 - Bogdanović zabija u svom stilu
  • 1' - 2:0 - Ukić je prodorom sve riješio i zabio prvi koš na utakmici
  • 1' - 0:0 - Dvoboj u Cluju je počeo

Nakon vrlo dobro odrađenih priprema i izvrsnih igara u pripremnim utakmicama, Hrvatska ovog petka napokon otvara Eurobasket, na kojem započinje svoj nastup u skupini C, zajedno sa Španjolskom, Crnom Gorom, Rumunjskom, Češkom i Mađarskom.

Naši otvaraju turnir s Mađarima koji nisu reprezentacija najviše europske kvalitete, ali treba biti koncentriran i protiv njih igrati punom snagom.

Na terenu izbornik Aco Petrović najviše očekuje od Bojana Bogdanovića i Darija Šarića, ali tu su još Simon, Bender, Planinić i ostali koji moraju biti na nivou da bi se ostvarila pobjeda u Cluju.