TRENER DINAMA

Igor Bišćan objasnio što ga je ugodno iznenadilo na napornom i dalekom gostovanju

02.08.2023 u 20:06

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u 3. pretkolo Lige prvaka, a svoje mišljenje nakon utakmice dao je trener hrvatskog prvaka Igor Bišćan

Podsjećamo, nakon što je u prvom susretu na stadionu Maksimir pobijedio sa 4:0, Dinamo je u Astani slavio sa 2:0 golovima Mahira Emrelija (24) i Antonija Marina (89). Napadač Azerbajdžana zatresao je mrežu u drugoj uzastopnoj utakmici nakon gola protiv Istre 1961 u drugom kolu SuperSportHNL-a, dok se Marin upisao među strijelce nakon što je ušao u igru u 69. minuti.

'Završili smo priču Astanom. Bili smo dosta dobri, posebno prvo poluvrijeme, nismo dali protivniku da dobije osjećaj da može iznenaditi i odvesti nas u nervozu. Mogli smo dati još više golova, imali su i one prilike, zaslužili ste možda jedan gol', rekao je Bišćan i dodao:

'Počeli smo osjećati umor, prije kraja smo im dopustili previše šansi, ali moram biti zadovoljan. Ovo je nezgodno gostovanje iz mnogih razloga. AEK je neka sasvim druga priča, sad ćemo se prvo baviti Goricom, a onda s njima.'

• +30
Astana - Dinamo, 2. pretkolo Lige prvaka, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

'Modri' su tražili pobjedu, osigurali nove milijune klubu, ali i…

'Koeficijent je u pitanju, a na kraju krajeva mi smo i bolja ekipa, moramo težiti pobjedi u ovakvim utakmicama. Ne znam već koja je ovo utakmica da nismo primili gol, to je dobar znak, osnažuje nam timski duh, jer ritam je nemilosrdan.'

Dao je priliku mladim igračima, Luka Lukanić je upisao svoj službeni debi u dresu Dinama.

'Uvijek je dobro dati priliku igračima koji su dobivali manje minuta, kada reagiraju onako kako su danas to jako veseli. Treba ih pohvaliti. Ova umjetna trava nije ugodna, a ova je istrošena i teška', pričao je Bišćan te se osvrnuo na navijače:

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Ovaj put je naporan i zato se čovjek stvarno iznenadi kada već na treningu vidi svoje navijače, praktički se putuje na drugi kontinent. To je poseban osjećaj. Treba im čestitati i zahvaliti im se. Drago mi je zbog njih da smo tu pobijedili i golovima im dali razlog da se provesele. Želim im sretan povratak kući kao i svima nama.'