KRAH U FIRENZI

Inter doživio totalni debakl, Kovačić zamijenjen!

17.02.2013 u 23:19

U večernjem nedjeljnom terminu odigrana je najefikasnija utakmica 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva u kojoj je Fiorentina na Artemio Franchiju deklasirala Inter sa 4-1.

Iako se očekivao neizvjestan susret, od početka je sve bila jednosmjerna ulica. Fiorentina je od prve minute pritisnula 'nerazzurre', nije im dala da dođu do daha, a na kraju su do laka tri boda stigli na krilima Crnogorca Stevana Jovetića i Srbina Adema Ljajića koji su svaki postigli po dva gola.

Do ove utakmice Inter je bio neporažen protiv Fiorentine u svim natjecanjima u 15 posljednjih međusobnih ogleda, sve od 2-1 poraza u veljači 2006. godine. No, sada su 'viole' naplatile sve s kamatama.

Po dva gola zabili su u svakom poluvremenu, a prvi već u 13. minuti kada je Ljajić zabio glavom s ruba peterca, nakon glavom proslijeđene lopte od Jovetića. Crnogorski veznjak sam se prvi put upisao među strijelce u 33. minuti kada je odapeo s nekih 18 metara u rašlje nemoćnog Samira Handanoviča.

Na 3-0 Jovetić je povećao nakon asistencije petom Alberta Aquilanija prizemnim udarcem s nekih 11 metara, dok je svoj drugi gol Ljajić zabio deset minuta kasnije udarcem u dalji kut malo iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora. Jovetić je tako došao do brojke od 11 postignutih golova u sezoni, a Ljajić do 3 gola.

Počasni gol za Inter zabio je u 87. minuti Antonio Cassano dalekometnim udarcem.

Mateo Kovačić započeo je utakmicu od prve minute, ali se utopio u sivilo Interove momčadi, te je zamijenjen na poluvremenu.

U ponedjeljak će posljednju utakmicu 25. kola Serije A odigrati Siena i Lazio.