HRVATSKA SKUPINA

Italija jedva slomila Maltu, Norvežani bolji od Bugara

13.10.2014 u 22:53

U kvalifikacijskoj skupini H za EURO 2016., u kojoj se nalazi i Hrvatska, Italija je na Malti slavila 1:0, a Norveška je u Oslu bila bolja od Bugarske 2:1

Hrvatska je sa 6:0 svladala Azerbajdžan, a Italija, njezin najveći konkurent za prvo mjesto u skupini, također je zadržala stopostotan učinak.

No četverostruki svjetski prvaci nisu bili uvjerljivi na gostovanju na Malti koju su svladali samo sa 1:0 golom Pellea (23. minuta) koji si je tako na najbolji mogući način uljepšao debi.

Imali su Talijani puno više od igre, nekoliko sjajnih prilika te igrača više od 28. minute kada je pocrvenio Mifsud, ali nisu uspjeli riješiti utakmicu.

U 73. isključen je i Bonucci pa je utakmica završila s desetoricom na obje strane. Zasluženo slavlje gostiju koji nisu oduševili.

U drugoj utakmici skupine H u Oslu Norveška je teškom mukom slomila Bugare. Domaćin je poveo u 13. preko Elyounoussija, ali se na odmor otišlo sa 1:1, jer je za goste pogodio Bodurov.

Pobjedu Norvežanima donio je Nielsen u 72. minuti.