catenaccio za remi

Juventus jednom pucao na gol Napolija, zabio i osvojio bod na San Paolu

02.04.2017 u 23:40

U derbiju 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Juventus su odigrali 1:1 uz nastupe trojice hrvatskih igrača - Maria Mandžukića, Ivana Strinića i Marka Roga

Juve je poveo već u sedmoj minuti golom Samija Khedire na asistenciju Miralema Pjanića i potom se odlučio braniti. Do kraja poluvremena torinska 'stara dama' nije uputila niti jedan udarac prema suparničkim vratima. Domaćin je pak dominirao, stvorivši nekoliko lijepih prilika, međutim u prvom poluvremenu nije uspio svladati Gianluigija Buffona.

Početak drugog dijela donio je istu sliku. Napoli je napadao, a Juve se branio. U 61. minuti domaćin je potpuno zasluženo izjednačio. Dries Mertens je uposlio Mareka Hamšika koji je izašao sam ispred Buffona i zabio za 1:1.

U 64. minuti Napoli je mogao sve okrenuti nakon velike pogreške Kwadwa Asamoaha koji je neoprezno vraćao loptu Buffonu. To je iskoristio Mertens, koji je uklizao ispred Buffona, no vratar Juvea je obranio. Mertens je u nastavku akcije iz blizine, ali praktički iz mrtvog kuta s korner linije pogodio vratnicu.

Mario Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Juventus premda je bilo upitno hoće li nastupiti. Napadač hrvatske vrste vratio se u Torino nakon utakmice protiv Ukrajine s upalom u lijevom koljenu. Mandžukić u četvrtak nije trenirao, međutim oporavio se do utakmice. Marko Pjaca će nažalost, još mjesecima biti izvan stroja nakon operacije koljena.

Ivan Strinić je igrao za Napoli do 79. minute, dok je Marko Rog ušao u igru u 75. minuti umjesto Hamšika.

Spomenimo kako je Juventus u 90 minuta igre imao samo četiri udarca prema golu Napolija, od toga samo je jedan išao u okvir, onak Khedirin za gol! Napoli je dominirao, pucao je 17 puta, ali samo su četiri lopte išle prema Buffonu...