RUKOMETNE KVALIFIKACIJE

Katastrofa Srbije u Nišu; Francuzi primili 37 u Belgiji i preživjeli

06.11.2016 u 21:51

Diljem Europe igrane su kvalifikacijske utakmice za rukometno EP koje se 2018. održava u Hrvatskoj, a bilo je dosta zanimljivih rezultata

Starim kontinentom najviše je odjeknula šamarčina koju je dobila Srbija u Nišu u skupini 2. Bjelorusi su ih pregazili sa 11 razlike (37:26) što je izazvalo očaj u javnosti, jer je Srbija samo tri dana ranije došla do pobjede u Poljskoj. Sve dobro u prvom kolu rukometni 'orlovi' su pokvarili izvedbom u dvorani 'Čair' u kojoj nisu znali za poraz te su tako opet navukli bijes javnosti. U pobjedničkom sastavu iskazali su se Pukhouski (8), Karalek (7) i Jurjnok (7), a kod domaćina Đukić (8).

Rukometašima BiH bježi EP na koji odlaze prva dva sastava iz svake skupine. Pao je i drugi poraz i to domaći u Skenderiji od Austrije 23:22. BiH je imala napad za pobjedu, nije zabila i uslijedila je kazna. Prvi strijelac Bosanaca bio je Tarabochia sa šest koliko je i kod Austrije zabio Weber.

Treba izdvojiti skupinu 4 i slavlje Čeha u Plzenu protiv Makedonije 35:28 kojoj nije pomoglo ni devet golova neuništivog Lazarova te osam Manaskova. Čehe je predvodio Hrstka sa deset.

U skupini 5 kiksala je Slovenija koju na klupi vodi Veselin Vujović, u Portugalu je bilo 26:26 uz šest golova Blagotinseka i pet Doleneca.

U skupini 7 Litva je iznenadila Norvešku 32:29 (Bernatonis 8, Malasinskas 7 / Bjornsen 9).

U istoj kvalifikacijskoj grupi zamalo se dogodila najveća priča drugog kola kvalifikacija. U ludom susretu bez obrana u Liegeu Belgija je poražena od apsolutnog favorita Francuske s minimalnom razlikom 37:38. Domaćin je vodio na poluvremenu 19:17, ali nije izdržao, pobjednički gol su Francuzi zabili u posljednjoj minuti. Prvi strijelci gostiju bili su Mahe (11) i N'guessan (8), a kod Belgijanaca Kedziora (8) i Qerimi (7).