MOĆNI BULLSI I NOAH

Kobe Bryant opet ubacio 30, Lakersima treća pobjeda u nizu!

19.12.2012 u 08:46

Košarkaši Los Angeles Lakersa došli su u noći s utorka na srijedu do treće pobjede zaredom, a dobra vijest je da se u momčad vraća Pau Gasol

Ujedno je to najdulji pobjednički niz ovosezonskog velikog razočaranja NBA lige.

Nakon dva gostujuća uspjeha, kod Washingtona i Philadelphije, Lakersi su na domaćem parketu uz veliku muku svladali Charlotte 101:100. Za Charlotte je to bio dvanaesti poraz zaredom, a vrlo lako su gosti mogli izbjeći takav scenarij jer su u trećoj četvrtini vodili s čak - 18 poena prednosti!

Ipak, takva im zaliha nije bila dovoljna do kraja jer su u posljednjih 12 minuta posebno stisnuli gas Kobe Bryant (26 poena, po šest skokova i asistencija) i Dwight Howard (16 poena, 18 skokova i četiri blokade).

'Jedva smo se izvukli i mislim da nam ovo može biti velika lekcija. Stisnuli smo se, a lako smo se mogli ukočiti. Ali nismo to dozvolili, zajednički smo izvukli ovu pobjedu', kazao je Bryant.

U lošem su ritmu inače odlični Spursi iz San Antonija, koji su ovom prilikom pali kod Denvera (112:106). Za San Antonio je to bio četvrti poraz u posljednjih pet utakmica, a spasiti ih nije uspio ni sjajni Tim Duncan. Vremešni centar je ubacio čak 31 poen (rekord sezone), uz 18 skokova, šest dodavanja i pet blokada.

Utah vs Brooklyn

Ipak, talijanski košarkaš Danilo Gallinari (ukupno 28 poena i devet skokova) bio je odličan u završnici, pa su tako njegove dvije trice u posljednjoj minuti bile zadnji udarac Popovichevom sastavu.

Miami je 103:92 bio bolji od Minnesote na domaćem parketu uz 22 poena, šest skokova i 11 asistencija LeBrona Jamesa, koji je tako 27. put zaredom ubacio 20 ili više poena u utakmici. On i Wade (24 poena, tri skoka i četiri asista)  bili su previše za Minnesotu koja je, zanimljivo, u ovom meču debelo prednjačila u skokovima (53-24), ali je taj podatak na kraju ostao neiskorišten u vidu pozitivnog rezultata.

Chicago je pobijedio Boston 100:89, uz 11 poena, 13 skokova i 10 asistencija Joakima Noaha, koji je drugi put u karijeri ostvario triple-double. Nastavlja se i loša serija Brooklyna, koji je došao do omjera 2:7 u prosincu. U utorak navečer Utah je slavila kod Brooklyna 92:90, a dvije sekunde prije kraja tricu za pobjedu domaćina promašio je Gerald Wallace.

NBA liga, utorak:

Cleveland - Toronto 99-113 (Irving 23p, 3s, 7a / Calderon 23p, 5s, 6a, Johnson 17p, 6s, 4a)

Washington - Atlanta 95-100, produžetak (Crawford 17p, 11s, 11a / Smith 17p, 13s, Williams 24p)

Miami - Minnesota 103-92 (James 22p, 6s, 11a, Wade 24p, 3s, 4a / Kirilenko 22p, 4s)

Brooklyn - Utah 90-92 (Johnson 21p, 4s / Jefferson 16p, 11s, Williams 19p, 6a)

Milwaukee - Indiana 98-93 (Jennings 34p, 5s, 6a, Ellis 19p, 6a / George 16p, 10s, 5a)

Chicago - Boston 100-89 (Noah 11p, 13s, 10a, Boozer 21p, 12s / Rondo 26p, 8a)

Dallas - Philadelphia 107-100 (O.J. Mayo 26p, 3s, 8a, Kaman 20p, 7s / Wright 25p, 5s)

Denver - San Antonio 112-106 (Gallinari 28p, 9s, Faried 19p, 11s / Duncan 31p, 18s, 6a, 5bl)

LA Lakers - Charlotte 101-100 (Bryant 26p, 6s, 6a, Howard 16p, 18s, 4bl / Walker 28p, 5s, 7a)

Golden State - New Orleans 103-96 (Lee 26p, 8s, 3a, Jack 16p, 10a / Vasquez 18p, 5s, 11a)

7. Denver 26 14 12
8. Minnesota 23 12 11