NBA LIGA

LeBron James postavio novi NBA rekord, Bryant nikad slabiji

13.02.2013 u 08:56

Dok god ovako igra LeBron James, Miami se ne mora plašiti za pobjede i nastavak širenja dominacije NBA ligom. U noći s utorka na srijedu Miami je na domaćem parketu pobijedio Portland 117:104

James je ubacio 30 poena uz šest skokova i devet asistencija. Bila je to nova njegova utakmica s 30 poena i više, ali je uz novi odličan šut iznad 60 posto (11 od 15) postao prvi igrač u povijesti s minimalno 30 poena i 60 posto i boljim šutom iz igre koji je takvo što učinio šesti put zaredom.

Portlandova obrana je također ostala bez rješenja za Jamesa, ali i ostatak momčadi Heata, pogotovo u zadnjoj četvrtini, kada je domaćin prelomio utakmicu i dobio tih 12 minuta s plusom od sedam poena. Inače, bila je to jubilarna pobjeda Miamija, tisućita u povijesti u osnovnom dijelu sezone.

Uz Jamesa sjajan je bio Chris Bosh s 32 poena i 11 skokova, ali i fantastičnim šutom iz igre, 13-16. Na drugoj strani je novak Damian Lillard ubacio 33 poena.

'Ostao sam bez riječi. Kao što uvijek govorim, dobro znam povijest lige. Znam koliko je nevjerojatnih igrača prošlo kroz nju i koliko je njih pokazalo put mojim suigračima i meni.  Naći se u knjizi rekorda, na vrhu, s ovakvim učinkom, za mene je nešto jako, jako veliko', kazao je nakon utakmice James.

Košarkaši Oklahoma Cityja su se poskliznuli u Salt Lake Cityju u kojem ih je Utah svladala s uvjerljivih 109:94. Da je to bila frustrirajuća večer za aktualnog doprvaka, pokazuje činjenica da je najbolji igrač Oklahome, Kevin Durant, u ovom ogledu dobio prvi nesportski prekršaj u karijeri, nakon žestokog udaranja Burksa.

Durant je bio dobar s 33 poena, šest skokova i pet dodavanja, no malo je to vrijedilo u utakmici u kojoj je svaka četvrtina u konačnici pripala domaćinu, a ona posljednja s +8 (23:15). Utah su do slavlja vodili Paul Millsap s 18 poena, 10 skokova i šest dodavanja te Al Jefferson s 23 poena i sedam skokova.

Los Angeles Lakersi su se vratili doma i pobijedili Phoenix 91:85. Bila je to osma pobjeda Lakersa u posljednjih 11 ogleda, a treba reći da su preživjeli u utakmici u kojoj je Kobe Bryant ubacio - četiri poena! Imao je Bryant devet asista i pet skokova, ali i čak osam izgubljenih lopti te šut 1-8. U prvom poluvremenu Kobe niti jednom nije uputio šut prema košu. Počeo je pucati tek u nastavku, a prvi je koš ubacio dvije minute prije kraja!

Lakersi su okrenuli utakmicu na kraju, pa su tako zadnju četvrtinu dobili 26:14. Novo slavlje klubu su omogućili Dwight Howard s 19 poena i 18 skokova te Antawn Jamison s 19 poena i 10 skokova.

Denver je imao niz od devet pobjeda zaredom, a onda je upao u kratku krizu od dva poraza. Prije dvije večeri je nakon tri produžetka izgubio utakmicu kod Bostona, a ove večeri je izgubio kod Toronta košem Rudyja Gaya pet sekundi prije kraja, za slavlje domaćina 109:108.

NBA liga, utorak:

Toronto - Denver 109-108 (DeRozan 22p, 8s, 3a / Lawson 29p, 9a)

Miami - Portland 117-104 (James 30p, 6s, 9a, Bosh 32p, 11s / Lillard 33p)

Memphis - Sacramento 108-101 (Gasol 24p, 12s / Cousins 23p, 7s, 4a)

Utah - Oklahoma City 109-94 (Millsap 18p, 10s, 6a, Jefferson 23p, 7s / Durant 33p, 6s, 5a)

LA Lakers - Phoenix 91-85 (Howard 19p, 18s, Jamison 19p, 10s / O'Neal 12p, 13s, 4a)

Golden State - Houston 107-116 (Curry 27p, 5s, 6a / Parsons 21p, 8s, 9a)

11. Dallas 51 22 29
12. Minnesota 49 19 30