liga prvaka

Lewa u dresu Bayerna nikad nije slavio golove Borussiji. Sad ih proslavio u dresu Barce i objasnio je što se promijenilo

17.04.2025 u 13:33

Bionic
Reading

Borussia Dortmund je u utorak na svom stadionu svladala Barcelonu 3:1 u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka, no Katalonci su se, zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi 4:0 iz prve utakmice na Montjuicu, ipak plasirali u polufinale.

U središtu pozornosti bio je povratak Roberta Lewandowskog u Dortmund, gdje je proveo četiri godine svoje karijere. No, još jednom se pokazalo kako poljski napadač nema dobar odnos s navijačima Borussije, koji mu nikada nisu oprostili prelazak u Bayern München.

Lewandowski je stekao svjetsku slavu noseći dres Borussije, ali je prelazak među najvećeg rivala ostavio dubok trag u odnosima s navijačima. Od tada je često znao zabijati upravo protiv bivšeg kluba, što je učinio i u prvoj utakmici Barcelone i Borussije, kada je postigao dva pogotka.

Sinoć ga je publika na Signal Iduna Parku dočekala zvižducima, a nakon susreta Lewandowski je objasnio zašto danas slavi golove protiv Borussije:

'Igrao sam protiv njih skoro 30 utakmica otkako sam otišao. U prvim susretima nisam slavio pogotke, ali nakon toliko vremena stvari su se promijenile', rekao je Lewandowski i dodao: 'Razumijem navijače, ali i oni trebaju razumjeti mene. Bezbroj puta sam pokazao koliko poštovanja imam prema Dortmundu.'

Lewandowski je u Dortmund stigao 2010. godine iz Lecha Poznań za pet milijuna eura, a 2014. godine prešao je u Bayern kao slobodan igrač, što mu navijači nikada nisu oprostili. U dresu Borussije odigrao je 187 utakmica, postigao 103 gola i upisao 42 asistencije.

Iako je napunio 36 godina, Lewandowski i ove sezone igra sjajno – u 47 nastupa za Barcelonu postigao je 40 golova i dodao tri asistencije.