premier liga

Manchester City do 13. uzastopne pobjede; Liverpool doživio poraz od Brightona, a 'redsima' presudio igrač kojem je to prvi premierligaški gol

03.02.2021 u 23:16

Nogometaši Manchester Cityja devetom su uzastopnom prvenstvenom pobjedom zadržali vodstvo na ljestvici Premier lige, oni su u susretu 22. kola engleskog prvenstva kao gosti svladali Burnley sa 2:0 (2:0). Na ruku 'građanima' išao je i šokantan, domaći poraz Liverpoola od Brightona

Dvoboj u Manchesteru usmjeren je ka pobjedi Cityja već u 3. minuti kada je inače pouzdani domaći vratar Pope propustio uhvatiti ne pretežak udarac Bernarda Silve, a na odbijenu loptu odlično je reagirao Gabriel Jesus te glavom pogodio mrežu. Kada je Sterling u 38. minuti iskoristio dodavanje Gundogana za povećanje prednosti na 2:0 bilo je jasno kako će City osvojiti nova tri boda.

Guardiolina momčad s ovom pobjedom stigla je do 13. u nizu, u svim natjecanjima.

Manchester City sada ima 47 bodova, tri više uz utakmicu manje od drugog Manchester Uniteda, a pet više uz također utakmicu manje od trećeg Leicester Cityja koji je kao gost sa 2:0 (2:0) bio bolji od Fulhama.

Kao i City, i Leicester je sve riješio u prvih 45 minuta, a sjajni asistent kod oba gola bio je Maddison. On je u 17. minuti odličnim ubačajem pogodio u glavu Iheanacha koji je doveo 'lisice' u vodstvo, da bi se u 44. minuti poigrao s čitavom obranom domaćih prije no što je najslađi dio posla prepustio Jamesu.

Liverpool je imao priliku zadržati priključak za klubovima iz Manchestera, međutim Kloppova je momčad kiksala na Anfieldu. Uspješniji od 'redsa' bio je Brighton & Hove Albion, a jedini pogodak na utakmici postigao je britnasko-kolumbijski nogometaš Steven Alzate, kojem je to ujedno i prvi premierligaški gol.

A da stvar bude još gora po Liverpool, 'redsi' u sljedećem kolu dočekuju Manchester City.