SERIE A

Mandžo presudio Fiorentini, a Badelj pocrvenio; pobjede Napolija i Milana

20.09.2017 u 22:39

U petom kolu talijanskog nogometnog prvenstva pobjede su upisali Juventus i Napoli te su te dvije momčadi i dalje na stopostotnom učinku

Juventus je u Torinu ugostio Fiorentinu, a 'violama' je presudio Mario Mandžukić. Hrvatski napadač glavom je pospremio jedno ubacivanje s desne strane u 52. minuti te odlučio pobjednika, jer je to bio i jedini gol na susretu. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone nakon što se među strijelce upisao i u prvom kolu protiv Caglarija.

Drugi hrvatski reprezentativac na utakmici, Milan Badelj u dresu Fiorentine, nije završio utakmicu, jer je u 66. minuti zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Matuidijem. Sudac Daniele Doveri je prvotno pokazao na kazneni udarac, ali je nakon video analize promijenio odluku, ali isključio Badelja.

Fiorentina je s igračem manje bila blizu izjednačenja, ali ipak nije uspjela.

• +10
Juventus - Fiorentina, 5. kolo Serie A, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: STRINGER

Petu pobjedu je ostvario i Napoli koji je u Rimu porazio Lazio 4:1. Domaćin je poveo golom Stefana de Vrija (29), ali je Napoli u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Kalidoua Koulibalyja (54), Josea Callejona (56), Driesa Mertensa (59) i Jorginha (90+2-11m). Marko Rog je ušao u igru u 86. minuti.

Milan je na San Siru pobijedio SPAL 2:0 golovima iz kaznenih udaraca. Prvog je izborio Nikola Kalinić u 26. minuti, a realizirao ga je Ricardo Rodriguez. Za 2:0 je zabio Franck Kessie (61-11m). Kalinić je igrao do 62. minute.

Roma je rutinski prošla gostovanje kod fenjeraša Beneventa pobijedivši 4:0. Dva gola je zabio Edin Džeko (22, 52), a dva gola su domaći igrači ugurali u vlastitu mrežu. Vlastitog vratara su svladali Fabio Lucioni (35) i Lorenzo Venuti (74).

Genoa, koju vodi Ivan Jurić, je kod kuće odigrala 1:1 protiv Chieva. Domaćin je poveo u 62. minuti golom Laxalta, a izjednačio je Hetemaj u 73. minuti.

Verona i Genoa su odigrali bez golova, a za goste nije nastupio Ivan Strinić.

Udinese je kod kuće izgubio od Torina 2:3, a Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za domaći sastav.