Nakon groznih 45 minuta, Dinamo nadigrao Litavce!

15.07.2014 u 20:40

• +10

GNK Dinamo - VMFD Žalgiris

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Prvo poluvrijeme Dinama i Žalgirisa zaslužuje samo jednu riječ - zaborav! Niti jedni niti drugi nisu uputili udarac u okvir gola. No, u drugom je dijelu Dinamo proigrao i na kraju slavio 2:0, a moglo je biti i više

Dinamo - Žalgiris 2:0 (Soudani 58', Antolić 69')

90'+3- za kraj sjajan prodor Pjace i obrana vratara, a onda i konačni sučev zvižduk!
87'- nakon ubačaja Pinta, lopta se odbija do Goncala, koji puca preko gola
83'- u igru je ušao Goncalo umjesto Antolića
78'- izlazi Machado, a ulazi Andrijašević
77'- Antolić ponovo puca, ovoga puta slabo s ruba 16-erca
73'- umjesto Soudanija u igri je Pjaca
69'- GOLLLLLLLL! Nakon dobre akcije i prodora s desne strane, na asistenciju Machada Antolić pogađa za povećanje vodstva
64'- nakon što je sudac dobro pustio prednost, Brozović odličnu gura Soudanija u pravu situaciju, ali ovaj puca tek malo pored desne vratnice
58'- GOLLLLLLLLLLLLLLLL! Kočano je probijen bunker gostiju. Na asistenciju Čopa, učinio je to Soudani
56'- Soudani je iskušao udarac s malo više od 20 metara, ali vrlo neprecizno
53'- konačno lijepa akcija Dinama. Brozović, Machado i Soudani izigrali su cijelu obranu, ali udarac Alžirca odlazi malo pored gola
50'- nakon pet minuta drugog poluvremena, stvari su nastavljene isto kao i tijekom prvog
46'- počelo je drugo poluvrijeme... puno drugačije od prvog, nadajmo se

45'- završilo je prvo poluvrijeme. Nogomet ispod razine očekivanja, ako ćemo dati blagu ocjenu
43'- Ademi se izborio za udarac na 25 metara i odapeo, a lopta ide malo preko gola.
39'- iako se činilo da je Rocha fauliran u dobroj poziciji od Sigalija, dobio je žuti karton za simuliranje. Snimka pokazala - potpuno opravdano
32'- Brozović je prodro u 16-erac gostiju, njegov udarac u ruku pogađa Kerlu, ali sudac ostaje nijem. Čini se da je trebao suditi najstrožu kaznu
30'- iako ima inicijativu i ogroman posjed lopte, Dinamo nije stvorio niti jednu baš pravu priliku
27'- Čop je oboran na kakvih dvadesetak metara od gola. Situacija je izgledna... Ibanez je neloše pucao, ali lopta odlazi preko gola
18'- Rocha je izbio u kontru, ali opasnost je uklizavanjem spasio Joe Šimunić
17'- još jedna gužva na rubu Žalgirisovog 16-erca, ali udarac Antolića je blokiran
12'- nova akcija Dinama i izrađena pozicija, ali Brozović puca preko gola
7'- s distane svoj je udarac oprobao i Antolić, ali poprilično je neprecizan bio njegov šut
4'- prvi pokušaj Modrih! Machado je pucao s ruba kaznenog prostora, a udarac od bloka ide u korner.
0'- utakmica je počela...

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Šimunić, Ibanez - Ademi, Brozović, Machado (od 78. Andrijašević) - Soudani (od 73. Pjaca), Antolić, Čop
Žalgiris: Vitkauskas - Freidgeimas, Kerla, Vaitkunas, Kuklys - Šemberas, Žulpa, Wilk - Švrljuga, Sobrinho, Nyuiadzi

Dinamo je favorit protiv Žalgirisa, a u modru se momčad vratio i Soudani, nakon uspješnog SP-a s Alžirom. Tu su i pojačanja Eduardo, Sigali i Machado.