Slovačka je hrabro ušla u utakmica i to su okrunili golom Schranz u 25. minuti za 1:0. U nastavku Engleska nije uspjela zatresti mrežu sve do 95. minute kada je Bellingham prekrasnim škaricama odveo utakmicu u produžetak! Kane je odmah na početku prvog produžetka (91') zabio za 2:1 i pobjedu Southgateove momčadi protiv borbenih Slovaka

ENGLESKA: Pickford - Walker, Stones, Guehi, Trippier - Mainoo, Rice - Saka, Bellingham, Foden - Kane

SLOVAČKA: Dubravka - Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda - Schranz, Strelec, Haraslin

• +61
Engleska - Slovačka, EURO 2024., osmina finala, 30.6.2024. Izvor: EPA / Autor: ABEDIN TAHERKENAREH
Cup tree provided by Sofascore
  • 115’

Gyomber je zaradio žuti karton

• 110’

Tupta je pucao iz slobodnog udarca s 20-tak metara, ali nije bio precizan

• 106’

Počeo je drugi produžetak

• 105’

Kraj prvog produžetka

• 104’

Velika šansa za Slovačku! Pekarik je ispratio ubačaj na drugu stativu i pucao je malo preko gola

• 98’

Smirila se utakmica nakon gola Engleske, Slovačka je preuzela posjed i plete mrežu oko šesnaesterca

• 91’

GOOOOOOOL!!! Engleska je povela protiv Slovačke! Toney je prebacio loptu na drugu stativu do Kanea koji je glavom zabio za 2:1!