nba liga

Neočekivani poraz Bogdanovićevih Pacersa, Bender i Sunsi napokon slavili

20.01.2018 u 10:37

Košarkaši Indiana Pacersa pomalo su neočekivano poraženi su na gostovanju kod Los Angeles Lakersa 99:86...

Bojan Bogdanović je u porazu svojih Pacersa sudjelovao s 11 koševa, šest skokova, jednom asistencijom i dvije osvojene lopte. Kod Indiane najbolji je bio Oladipo s 25 koešva, a Lakerse je do pobjede predvodio Clarkson s 33 koša, sedam skokova i osam asistencija. Ivica Zubac nije igrao za LA Lakerse.

U Los Angelesu je za Lakerse briljirao bek Jordan Clarkson koji je sa 33 koša ostao dva poena od osobnog rekorda, a posebno raspoložen bio je u posljednjoj četvrtini u kojoj je uabcio 16 od 25 koševa svoje momčadi.  Osim toga, Clarkson je za 33 minute podijelijelio sedam asistencija i imao sedam skokova.

Indiana je dobro odigrala samo prvu četvrtinu nakon koje su gosti vodili 25:18. No, već u drugoj četvrtini Lakersi su preokrenuli dvoboj i već na poluvremenu imali +8 (47:39). Indiana se sredinom treće četvrtine uspjela primaknuti, ali su u završnici utakmice Lakersi na krilima Clarkson došli do uvjerljive pobjede.

Najbolji kod Pacersa bio je Victor Oladipo s 25 koševa, pet skokova i četiri asistencije. Iako je doživjela dva uzastopna poraza, Indiana još uvijek drži sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji.

Dragan Bender ponovno bio u početnoj petorci Phoenixa koji je slavio u gostima kod Denvera 108:100, a naš košarkaš ubacio tri koša uz osam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Autor: youtube

Veliku pobjedu ostvario je Phoenix na gostovanju u Denveru, a petu utakmicu zaredom svoje mjesto u početnoj petorci Sunsa imao je Dragan Bender. Pogodio je jednu tricu iz dva pokušaja, a sa osam skokova je bio drugi skakač momčadi. Phoenix su do pobjede predvodili Devin Booker s 30 koševa, pet skokova i pet asistencija te T. J. Warren s 25 poena. Kod Denvera je najbolji strijelac sa 30 koševa bio Jamal Murray, a Nikola Jokić je spojio 14 poena, 17 skokova i pet asistencija.

Phoenix je s učinkom 17-29 na 11. mjestu Zapadne konferencije, ali prilično daleko od mjesta u doigravanju, dok je Denver prvi ispod crte. Nuggetsi su trenutačno deveti s učinkom 23-23 i imaju dva poraza više od sedmog New Orleansa (23-21) i osmoplasiranih LA Clippersa (23-21).

Najizjednačnija je bila utakmica Toronta i San Antonija u Air Canada Centeru, gdje je domaća momčad slavila sa 86:83. Utakmica je odlučena u posljednjoj minuti nakon što je Patty Mills promašio tricu kod vodstva Raptorsa 82:76, a Kyle Lowry na isteku napada pogodio 'floater' sa pet metara za 84:76.

Lowry je sa 24 koša bio prvi strijelac Toronta. DeMar DeRozan je ubacio 21 koš uz sedam skokova i šest asistencija, a Litavac Jonas Valančiunas je postigao 15 koševa i imao 11 skokova. 'Double-double' učinak imao je i centar Spursa LaMarcus Aldrige sa 17 koševa i 14 skokova, dok je Pau Gasol imao 15 koševa i devet skokova.

Toronto (31-13) je stigao do 31. pobjede u sezoni i čvrsto drži drugo mjesto na Istoku, a vodeći Boston (34-12) bježi Raptorsima za tri pobjede. San Antonio (30-17) je treći na Zapadu, iza vodeće momčadi NBA lige Golden Statea (37-9) i Houstona (31-12).

Iako je doživjela dva uzastopna poraza, Indiana još uvijek drži sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji. Phoenix je pobjedom prekinuo niz od tri poraza, a s učinkom 17-29 je na 11. mjestu Zapadne konferencije, ali prilično daleko od mjesta u doigravanju.