LETI KROZ NEBO

Nevjerojatna Slovenka oborila svjetski rekord, pogledajte skok za povijest

14.03.2025 u 11:16

Bionic
Reading

Slovenska skijašica-skakačica Nika Prevc vratila se sa Svjetskog prvenstva u Trondheimu s impresivne tri zlatne medalje, a nakon povratka osigurala je i naslov u Svjetskom kupu.

Na norveškoj letaonici u Vikersundu održana je tek prva serija, a Nika Prevc poslije nje uvjerljivo vodi. Do vodstva je stigla svjetskim rekordom. Ona je doskočila na 236 metara, a jedino je još Eirin Maria Kvandal na prvom treningu preskočila 200 metara, dosegnuvši udaljenost od 201,5 metara.

Slovenka je letom od 236 metara poboljšala svjetski rekord za impresivnih 5,5 metara. Dosadašnju rekordnu daljinu držala je Norvežanka Silje Opseth, koja je prošle godine na istoj letaonici doskočila na 230,5 metara. Spektakularan skok Prevc možete pogledati OVDJE.

Dvadesetogodišnja slovenska skijašica-skakačica matematički je osigurala naslov pobjednice Svjetskog kupa jučerašnjom pobjedom u Oslu. Time je obranila titulu najbolje, a ujedno je ostvarila i svoju sedmu uzastopnu pobjedu u Svjetskom kupu. U Oslu je dominirala s čak 27,9 bodova prednosti ispred drugoplasirane Norvežanke Anne Stroem.