europska liga

Nexe na gostovanju u Španjolskoj izborio vrijedan bod

15.10.2024 u 22:41

Rukometaši Nexea u susretu su 2. kola skupine E Europske lige na gostovanju kod španjolske Torrelavege odigrali 32-32 (11-14)

Tin Lučin i Luka Moslavac su s po osam golova bili najbolji kod Nexea, dok je Jakub Prokop sa sedam golova bio najefikasniji kod Torrelavege.

Nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, domaći je sastav sredinom prvog poluvremena izgradio prednost od šest golova (14-8), ali Našičani su do odlaska na odmor uspjeli prepoloviti zaostatak.

U nastavku je Nexe uspio uhvatiti rezultatski priključak, pa čak i povesti 25-24, ali ne i zadržati tu prednost.

Torrelavega se odlijepila na vodstvo 31-28, Nexe se primaknuo na jedan gol zaostatka i imao zadnji napad na utakmici kojega je golom za konačnih 32-32 zaključio Tin Lučin.

I za Nexe i za Torrelavegu ovo je prvi bod u skupini. Na vrhu je Kiel s maksimalna četiri boda, dok je druga Vojvodina s dva.

Za tjedan dana Nexe će u Našicama ugostiti Kiel.