europska liga

Novi poraz rukometaša Sesveta; Tatabanya se u Mađarsku vraća s punim plijenom

15.10.2024 u 22:08

Rukometaši Sesveta u susretu su 2. kola skupine G Europske lige izgubili na svom terenu od mađarske Tatabanyje 31-27

Davor Gavrić je s 11 golova bio najefikasniji kod Sesveta, dok je hrvatski reprezentativac u sastavu Tatabanye Mateo Maraš bio strijelac devet golova.

Sesvećani su pali u rezultatski zaostatak već u samom otvaranju utakmice, Tatabanya se odvojila na četiri gola prednosti već u prvih 10 minuta te je do kraja prvog poluvremena razlika stalno bila tri do četiri gola razlike.

Domaći je sastav odlično krenuo u nastavak, s tri gola za tek nešto više od dvije i pol minute je poravnao na 17-17, ali potom je uslijedio veliki pad u igri momčadi koju vodi Igor Vori.

Čak 13 minuta Sesvete nisu postigle niti jedan gol pa se Tatabanya serijom 8-0 odvojila na nedostižnih 25-17. Do kraja utakmice Sesvete su uspjele tek ublažiti poraz.

Nakon dva kola Sesvete su bez bodova, dok Tatabanya ima četiri. U ovoj skupini su još njemački Flensburg, koji ima dva boda, te češka Karvina koja je bez bodova.

Za tjedan dana Sesvete će u 3. kolu gostovati kod Karvine.