MAJSTORI ZAVRŠNICE

Nova futsal drama: Hrvatska na rubu četvrtfinala Eura!

31.01.2014 u 20:26

Hrvatska futsal reprezentacija je u novoj 'ludoj završnici' kapitalizirala fenomenalan remi protiv Španjolske i novim remijem došla 'na milimetar' od plasmana u četvrtfinale Eura u Belgiji

Hrvatska je protiv Španjolske upisala jedno od najvećih iznenađenje u futsalu proteklih godina, no ništa im to ne bi značilo u slučaju današnjeg poraza protiv Češke.

Izabranici Mate Stankovića odigrali su još jedan susret kojega su ljudi slabijeg srca trebali preskočiti i protiv Čeha odigrali novih 3:3 (2:1) koji ih dovodi na sam rub plasmana među osam najboljih reprezentacija na kontinentu.

Česi su poveli golom Nowotnyja u desetoj minuti, no Jelovčić i Marinović (koji se malo zatim i ozlijedio) su vratili prednost na hrvatsku stranu uoči poluvremena. Početak nastavka donio je izjednačenje Mareša nakon propusta hrvatskog vratara Ive Jukića, a novi preokret i vodstvo Česima 3:2 već u 24. minuti potpisao je Belej.

Izbornik Stanković uporno je smirivao svoje igrače, a početak preokreta dogodio se u 35. minuti kada se Jukić sjajno iskupio za pogrešku i (dva puta, ali prvo uz nedozvoljeno kretanje) obranio kazneni udarac, nakon čega je uslijedila igra bez vratara. Koncept koji je ovoj generaciji donio toliko sreće još je jednom urodio plodom kada je u 39. minuti sam 'na drugoj' ostao Matija Capar koji je tako zabio dva pogotka za 3:3 na ovom natjecanju.

Česi, koje ovaj remi odvodi na rub eliminacije, tada su izvadili svog vratara što je Hrvatskoj donijelo i mogućnost pobjede u završnim sekundama u kontri, no ostao je remi koji jako usmjerava vodu na hrvatski mlin. Naime, Hrvastka je s ova dva remija završila svoj nastup u skupinama i sada čeka nedjelju i ogled Čeha i Španjolaca u kojoj nas iz četvrtfinala može izbaciti samo još jedan remi sa barem tri gola na obje strane. Teško Španjolci mogu dovesti svoju pobjedu u pitanje, što je uostalom bilo jasno i Česima tijekom večerašnje završnice koju su grčevito igrali bez vratara. Nije matematički izvjesno, ali Hrvatska je vrlo vjerojatno drugi puta u nizu u četvrtfinalu Eura.

Tamo će se sastati s nekim od mogućih protivnika iz skupine u kojoj igraju Slovenija, Italija i Azerbajdžan.