NBA LIGA

Oklahoma i Westbrook održali lekciju Bryantu i Lakersima!

06.03.2013 u 11:25

Košarkaši Oklahoma City Thundera lako su savladali Los Angeles Lakerse na parketu svoje Chesapeake Energy Arene 122:105 u susretu u kojem su vodili od početka do kraja

Imao je Thunder vodstvo od 18 koševa razlike, koje se do sredine posljednje četvrtine istopilo na samo pet koševa, no potom Lakersima nisu dopustili da zabiju ni koš u posljednjih šest minuta i 14 sekundi igre.

Russell Westbrook bio je prvo ime susreta s 37 koševa, 10 skokova i pet asistencija, dok je Kevin Durant zabio 26 koševa uz devet skokova. Thunder je u tom susretu izjednačio NBA rekord sa samo dvije izgubljene lopte. Milkwaukee je prvotno postavio rekord u utakmici protiv Indiane 1. travnja 2006. godine, a izjednačio ga je kasnije i Cleveland u utakmici protiv Portlanda 19. ožujka 2009. godine.

Najefikasniji kod Lakersa bio je Kobe Bryant s 30 koševa, koji je nakratko u prvoj četvrtini napustio parket zbog ozljede desnog lakta. Steve Nash izjednačio je učinak sezone s 20 koševa, dok je Metta World Peace ubacio 16. Lakersi su tim porazom ponovo pali ispod omjera od 50 posto uspješnosti (30-31).

Do treće uzastopne pobjede stigli su Boston Celticsi slaveći na gostovanju kod Philadelphia 76ersa 109:101. Avery Bradley ostvario je učinak sezone i s 22 postignuta koša predvodio 'Kelte', dok su po 18 ubacili Kevin Garnett i Paul Pierce. Celticsi su iz igre šutirali 50,6 posto, a zanimljivo, 76ersi su na omjeru 0-14 ove sezone kada njihovi protivnici šutiraju s preko 50 posto uspješnosti iz igre.

Najefikasniji u redovima 76ersa u tom susretu bio je Thaddeus Young s 19 koševa i 10 skokova, dok su Evan Turner i Jrue Holiday svaki ubacili po 18 koševa. Nick Young propustio je treću uzastopnu utakmicu svoje momčadi zbog iščašenja lijevog gležnja.

U posljednjoj utakmici večeri Denver Nuggetsi slavili su na gostovanju kod Sacramento Kingsa 120:113 predvođeni Tyom Lawsonom koji je zabio 24 koša i podijelio sedam asistencija. Pod koševima je svoj posao dobro obavio Kenneth Farried s 19 koševa i 12 skokova, dok je izvana Danilo Gallinari bio vrlo precizan pogodivši pet od šest trica te završivši susret s 23 koša. Nuggetsima je ostvarena pobjeda bila šesta uzastopna i sada su gostujući omjer popravili na 14-19.

Najefikasniji strijelac susreta bio je pričuvni igrač Sacramenta Marcus Thornton s 32 koša (trice 5-11), dok je drugi najbolji pojedinac kod poraženog sastava bio Isaiah Thomas s 23 koša i osam asistencija.

NBA liga, utorak:

Philadelphia - Boston 101-109 (Young 19k, 10s / Bradley 22k, 7s, Garnett 18k, 6s)

Oklahoma City - LA Lakers 122-105 (Westbrook 37k, 10s, 5a, Durant 26k, 9s / Bryant 30k)

Sacramento - Denver 113-120 (Thornton 32k / Lawson 24k, 7a, Gallinari 23k)

11. Dallas 59 26 33
12. Minnesota 57 20 37