BJELORUSI ZA PREDJELO

Otvoren lov na zlato: Duvnjakov jubilej i rekordna pobjeda

14.01.2014 u 08:18

Hrvatska rukometna reprezentacija u sjajnom je stilu otvorila EP u Danskoj. Golužini igrači su praktički prohujali pored Bjelorusa i rezultatom 33:22 (16:11) potvrdili da u nastavku prvenstva možemo očekivati pregršt lijepih vijesti

Bjelorusija nije imala realnih izgleda jer im je najboljeg igrača Rutenku uoči utakmice 'pokosila' gripa. Ipak, zaprijetili su na početku s 2:0, a imali bi i uvjerljivije otvaranje da nije bilo Mirka Alilovića. Sjajni Hercegovac u uvodu je obranio dva sedmerca, potpuno razoružao protivnička krila i usmjerio Hrvatsku prema brzim kontrama. Ubrzo je došlo vodstvo od 7:3 i bez podcjenjivanja ikoga, pobjednik je već tada bio jasan.

Hrvatska obrana imala je problema u svom središnjem dijelu, ali na trenutke (posebno u nastavku) je izgledalo onako neprobojno kako smo navikli proteklih godina, a 'dirigent' Domagoj Duvnjak razigravao je i krila i kolege iz vanjske linije za potpunu kontrolu Hrvatske protiv agilnih Bjelorusa. Duvnjak je ovaj dvoboj začinio i lijepim jubilejem, pogotkom u 28. minuti za 15:10 zabio svoj 400. gol za reprezentaciju u 126. nastupu.

Ako je dilema nakon odmora i bilo, Hrvatska je munjevito, već u prvoj minuti nastavka, povezala dva gola, otišla na 18:11 i mirno privela posao kraju upisavši s konačnih 33:22 svoju najuvjerljiviju pobjedu na Europskim prvenstvima. U nastavku je odmarao Duvnjak, a 'nemilo trpao' Horvat, izbornik Goluža izrotirao je sve igrače i čuvao energiju za predstojeće ispite. Prvi dvoboj ionako je tek uvod u natjecanje od kojega svi, a najviše igrači, očekuju nastavak niza medalja.

Hrvatska, strijelci:
Čupić 6(2), Horvat 6, Bičanić 4, Štrlek 4,  Duvnjak 4, Vori 3, Buntić, Kopljar, Gojun, Valčić, Musa, Mandalinić (svi po 1)

Pred Hrvatskom je dan odmora, a u srijedu slijedi ogled s Crnogorcima. U petak se prvi krug zatvara utakmicom protiv Švedske (oba ogleda također u 18 sati), a tada slijedi druga faza i borba za polufinale.