SLAVIO I CARDIFF

Plavi dan u Premiershipu: City, Everton, Chelsea...

14.12.2013 u 20:59

Težak poraz nogometaša Arsenala u derbiju 16. kola Premierlige od Manchester Cityja (6-3) iskoristio je još istoga dana i Chelsea, a Everton je 'zaokružio' plavi dan u Engleskoj

Sastav Josea Mourinha je svojim navijačima priuštio novo mučenje, no tri boda su ipak ostala na Stamford Bridgeu. S 2-1 je Chelsea pobijedio Crystal Palace, a svakako je jedna od udarnih vijesti da je Fernando Torres postigao pogodak. U 16. minuti je Willian potegnuo iz daljine, a Torres je imao sreću jer mu se lopta odbila na nogu nakon što je pogodila okvir gostujućih vratiju. Bio je to pogodak za 1-0 i za Torresa tek drugi pogodak u već dvanaestom prvenstvenom nastupu ove sezone.

I preostala dva pogotka su pala u prvom dijelu. Prvo je Marouane Chamakh izjednačio u 29., ali je samo šest minuta kasnije Ramires vratio vodstvo domaćina.

Niti prije, niti nakon toga Crystal Palace nije bio posebno inferioran, pa recimo i da je imao isti broj udaraca kao i Chelsea (5-5) u okvir vratiju. No, ostalo je s 2-1 iz prvog dijela.

Gol ramiresa za pobjedu Chelseaja iz navijačkog kuta gledanja

Vrha se i dalje drži odlični Everton koji je bez Nikice Jelavića (klupa) pobijedio na Goodisonu Fulham 4-1. Dvadeset minuta prije kraja gosti su imali još uvijek aktivnih 1-1, no tada su pogocima za 4-1 priču okončali Seamus Coleman, Gareth Barry i Kevin Mirallas.

Newcastle je pet puta pobijedio u posljednjih šest utakmica, ali ove subote nije uspio pobijediti Southampton koji je imao tri poraza i remi u zadnje četiri utakmice. Newcastle je poveo u 27. minuti pogotkom Gouffrana i poslije grdne pogreške Nizozemca iz Southamptona Hooivelda, ali su gosti izjednačili golom Jayja Rodrigueza u 65. minuti.

Za Southampton je cijelu utakmicu odradio hrvatski nogometaš Dejan Lovren.

Pobjednika, ali niti golova, nije bilo u utakmici West Hama i Sunderlanda, dok je Cardiff s 1-0 pobijedio West Bromwich. Zanimljivo je da je i Cardiff, baš kao i svi ostali današnji pobjednici u Premiershipu, sve do 2012. više od sto godina bio plavi klub, ali tada je vlasnik kluba Vincent Tan odlučio da postanu crveno-crni. Inače, riječ je o malezijskom biznismenu koji je klub kupio 2010. godine. Kada jednom prodaš klub - tradicija ostaje na vrlo tankom ledu.

Premierliga, 16. kolo:

Chelsea - Crystal Palace 2-1 (Torres 16, Ramires 35 / Chamakh 29)
Cardiff - West Bromwich 1-0 (Whittingham 65)
Everton - Fulham 4-1 (Osman 18, Coleman 74, Barry 85, Mirallas 90+1 / Berbatov 67-11m)
Newcastle - Southampton 1-1 (Gouffran 27 / Rodriguez 65)
West Ham - Sunderland 0-0
Manchester City - Arsenal 6-3 (Agüero 14, Negredo 39, Fernandinho 50, 88, David Silva 66, Yaya Toure 90+6-11m / Walcott 31, 63, Mertesacker 90+4)