KAKAV GAF

Počelo je! ManUtd bizarno stigao do velikog preokreta!

26.12.2013 u 15:51

Nogometaši Manchester Uniteda otvorili su 'Boxing Day' Premiershipa pobjedom protiv Hull Cityja rezultatom 3:2, iako su gubili 0:2 u ranoj fazi utakmice...

James Chester zabio je Hull City prvi gol već u 4. minuti, kada je iz blizine bez problema zakucao loptu u mrežu. David Meyler potpisao je drugi gol domaćina u 13. minuti, također iz blizine, a loptu je na putu prema golu malo skrenuo gostujući branič Jonny Evans.

'Crveni vragovi' uspjeli su se brzo vratiti u utakmicu. U 19. minuti je najbolji Manchesterov igrač u ovoj utakmici Wayne Rooney ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Chris Smalling je poentirao udarcem glavom u kut. Već u 26. minuti bilo je 2-2, a strijelac je bio Rooney dobrim udarcem izvan kaznenog prostora.

James Chester, strijelac vodećeg pogotka za domaćina, prometnuo se iz junaka u tragičara, kada je ubačenu loptu pred vlastiti gol pod pritiskom Rooneyja koji je krenuo na skok zakucao u vlastitu mrežu. Tako se prvi puta u povijesti Premierlige dogodilo da u jednom mjesecu čak trojica igrača u istoj utakmici postignu i gol i autogol.

Domaćin je i prije i nakon tog autogola imao nekoliko lijepih prilika za postizanje pogotka, a najveću u sudačkoj nadoknadi, kada se Chester mogao iskupiti za autogol, ali je u odličnu šansu zapucao jer je šutirao ravno u De Geu.

Spomenimo još da je u 90. minuti Antonio Valencia dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Huddlestoneom. Domaćini su žestoko pritisnuli u potrazi za izjednačenjem, ali je United izdržao do kraja i skočio na šesto mjesto na ljestvici.

Premiership, 18. kolo:

Hull City – Manchester United 2-3 (Chester 4, Meyler 13 / Smalling 19, Rooney 26, Chester 66 – ag)