modrić ih je dotukao

Poljski izbornik teško se mirio s porazom: Da je pala samo malo niže...

09.09.2024 u 06:08

Hrvatska je u 2. kolu Lige nacija u Osijeku pobijedila Poljsku 1:0, a poljski je izbornik Michal Probierz nakon utakmice ipak iskreno priznao: Večeras smo bili slabiji protivnik...

'U prvom smo poluvremenu uspjeli eliminirati većinu prednosti Hrvata. Nema se tu što previše filozofirati, pa to je momčad s puno individualne kvalitete, a osim dva opasna centaršuta, u prvih 45. minuta nam nisu stvorili ozbiljne prilike', analizirao je utakmicu s Hrvatskom nakon poraza 1:0 poljski izbornik Michal Probierz te nastavio:

'Gol smo primili iz slobodnog udarca i to u trenutku kada se igra malo izjednačila. Bilo je desetak minuta utakmice kada su Hrvati dominirali, imali su svoje prilike koje nisu iskoristili. Nakon toga se igra malo smirila...'

'Slomio' ih je savršeni slobodnjak Luke Modrića. Majstorija kapetana 'vatrenih'...

• +86
Hrvatska - Poljska, Liga nacija, 8.9.2024. Izvor: Cropix / Autor: Marin Franov

'Ključan je bio gol Luke Modrića. Hrvatska je dobila zamah, a mi smo imali trenutak kada smo morali izdržati. Bilo je teško, ali nakon izmjena igra se smirila. Moramo priznati da smo večeras bili slabiji protivnik. Malo smo patili, ali izgubili smo s tek jednim golom razlike. Često zaboravljamo da postoji protivnik koji ima jako dobre igrače. Ponekad te netko nadigra. To jednostavno treba prihvatiti', priznao je ipak Probierz koji ne može prežaliti priliku kapetana Roberta Lewandowskog iz 70. minute kad je pogodio prečku:

'Šteta što lopta nakon tog udarca nije pala malo niže, jer bismo možda uspjeli sretno izvući remi. No, Hrvatska je na kraju zasluženo pobijedila. Ne zaboravimo da Hrvati imaju vrhunske igrače koji igraju u najboljim klubovima. Ovo je za nas još jedna lekcija, ali za mjesec dana ćemo imati priliku za revanš. Sljedeće utakmice će biti u drugim terminima, bit će puno lakše. Nema potrebe za kritikama, pružili smo dobar otpor jakom protivniku u gostima, pokazali smo da možemo. Treba znati na neke stvari gledati hladne glave, a tako i gledamo. Sigurno nećemo odustati. Ne predajemo se. Ne tražim nikakve krivce. Takav je sport. Treba znati dostojanstveno prihvatiti poraz...'