Portugal je očekivano bolje krenuo u susret i stvorili su par dobrih šansi, ali ih nisu kapitalizirali. Kroz utakmicu i Slovenija je imala svojih trenutaka ali nije bilo golova. U prvom produžetku u 105. minuti Oblak je obranio penal Ronaldu, ali to ih nije omela i u raspucavanju su uvjerljivo slavili za prolaz u četvrtfinale Eura

PORTUGAL: Costa - Cancelo, Pepe, Dias, Mendes - Vitinha, Palhinha, Fernandes - B. Silva, Leao, Ronaldo

SLOVENIJA: Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Balkovec - Stojanović, Elšnik, Čerin, Mlakar - Šporar - Šeško

• +33
Portugal - Slovenija, Euro (1.7.2024.) Izvor: EPA / Autor: MIGUEL A. LOPES
Cup tree provided by Sofascore
  • 120’

GOOOOOL!! Silva je zabio i Portugal je prošao u četvrtfinale!

• 120’

Nevjerojatno! Costa je obranio i treći penal! Slovenija pred ispadanjem

• 120’

GOOOOOL!! Protugal vodi 2:0! Fernandes je pospremio loptu u mrežu

• 120’

Novi promašaj za Sloveniju! Costa je još jednom sjajnom reakcijom obranio jedanaesterac

• 120’

GOOOOL!! Ronaldo je ovaj put zabio s 11 metara i Portugal vodi 1:0

• 120’

Prva puca Slovenija! Iličić nije pogodio, Costa je siguran!

• 120’

Kreću jedanaesterci!

• 120’

Kraj drugog produžetka, slijede jedanaesterci!

• 115’

Je li ovo moguće! Ogromna šansa za Sloveniju, nakon greške Pepea Šeško je izašao sam pred golmana, ali Costa je obranio udarac i spasio je Portugal