EKSPRESNA REALIZACIJA

Povratak kralja: Eduardo zabio u najvećem derbiju Brazila

01.06.2015 u 09:30

Drugi najbolji strijelac u povijesti hrvatske reprezentacije Eduardo da Silva prekinuo je svoj realizatorski post i tako uspješno započeo mandat novoga trenera Borgesa

Flamengo je na mitskoj Maracani dočekao gradske rivale Fluminense i doživio novi poraz. Veliki derbi' flu-fla' produbio je krizu Eduardovog sastava koji u četiri kola Serie A ima osvojen samo jedan bod, ali bivši igrač Dinama, Arsenala i Šahtara barem je prekinuo svoj golgeterski post. Bio mu je to drugi gol u trećem derbiju Rija.

Novi trener Borges uveo ga je u igru u 82. minuti i Dudu je već četiri minute kasnije na dodavanje Cirina glavom pogodio za konačnih 2:3. Bio mu je to prvi gol nakon sušnih 12 utakmica, a igrač odluke bio je u Hrvatskoj ne pretjerano popularni Fred koji je zabio dva od tri gola Fluminensea.