Hrvatska je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige nacija s 2:0 svladala Francusku i napravila veliki korak prema prolasku na Final Four.
Osim na Ligu nacija, taj rezultat utječe i na skupinu u kojoj će Hrvatska završiti u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Ako Hrvatska svlada Francusku igrat će u skupini D, a protivnici će nam biti Ukrajina, Island i Azerbajdžan. Igrat će se u rujnu, listopadu i studenom, u svakom mjesecu po dvije utakmice, ukupno šest kola. Međutim ako Dalićevi odabranici ispadnu od "tricolora" sele u skupinu L gdje će igrati protiv Češke, Crne Gore, Farskih Otoka i Gibraltara, a kvalifikacije kreću u lipnju.
U slučaju poraza, Hrvatska bi se susrela s Crnom Gorom koju s klupe vodi legenedarni Robert Prosinečki. Bivši Vatreni je za Sportske novosti podijelio razmišljanja o ždrijebu nakon kojeg i dalje ne zna sve protivnike.
'Izuzetno smo motivirani za ovaj ciklus. Posljednja utakmica je dokazala da Crna Gora može. Kvalifikacije otvaramo s dvije utakmice kući, s Gibraltarom i Farskim Otocima. Ne potcjenjujem ih kad kažem da smo bolja reprezentacija od njih. Očekujemo šest bodova za startu. Ždrijeb nas je pomazio. Favoriti smo i trebalo bi krenuti sa šest bodova. I u lipnju idemo u Češku, protiv dobre reprezentacije i protiv tradicije. Te bi utakmice protiv Čeha mogle biti odlučujuće', započeo je Prosinečki.
Crna Gora i dalje ne zna hoće li joj se kao peti protivnik u skupini priključiti Hrvatska ili Francuska. Evo što je Prosinečki rekao na tu temu.
'Obje ekipe imaju veliku tradiciju, reprezentacije koje rade velike uspjehe i stalno su na velikim natjecanjima. Kad bih morao birati, možda Hrvatsku prije nego Francusku', poručio je legendarni 'Žuti'.