ht prva liga

Rasterećeni Rudeš trećom pobjedom u nizu proslavio ostanak u društvu najboljih

10.05.2018 u 21:15

U posljednjoj utakmici 34. kola Hrvatski Telekom Prve HNL nogometaši Rudeša su na stadionu u Kranjčevićevoj protiv Slaven Belupa slavili 2:0. Rudeš je u srijedu, nakon poraza Istre i Cibalije, osigurao ostanak, pa je ovu utakmicu mogao odigrati bez ikakvog pritiska...

Bila je to utakmica bez rezultatskog značaja, ali konačni rezultat daje do znanja kako je Rudeš ušao s puno više motiva. Slaven Belupo je još ranije osigurao ostanak, a na nogometašima Rudeša moglo se vidjeti koliki im je teret pao s leđa nakon što su jučer izgubili i Istra i Cibalija te ih tako 'pogurali' i teoretski osigurali ostanak u Hrvatski Telekom prvoj ligi.

• +9
Rudeš - Slaven Belupo 2:0; 34. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Igralo se u Kranjčevićevoj, pred nešto više od 300 gledatelja, a u prvih 45 minuta nije bilo golova. U nastavku su domaćini potvrdili terensku nadmoć, prvo je za vodstvo zabio Karlo Kamenar u 57. minuti.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

Na konačnih 2:0 povisio je Arturo Segado u 78. minuti utakmice.

Rudeš je uz sve to u sjajnoj seriji, pobjeda protiv Slaven Belupa bila je treća u nizu, uz još jedan remi... No, priči tu nije kraj, Rudeš igra stvarno dobro, a već u ponedjeljak 14. svibnja u goste mu stiže - Dinamo.

Mogli bi Rudešani, nakon što su doma sredili sve vodeće momčadi - Rijeku, Hajduk i Osijek - dodatno zakomplicirati samu završnicu Hrvatski Telekom Prve lige!

Rudeš-Slaven Belupo2:0