PRIJATELJSKE UTAKMICE

Remi Italije i Njemačke, Alexis sredio Engleze

15.11.2013 u 23:46

Osim dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, diljem Europe i svijeta u petak je odigrano još nekoliko prijateljskih utakmica, a sudar giganata se dogodio u Milanu…

Četverostruki svjetski prvaci Talijani odigrali su neodlučeno 1-1 protiv trostrukih prvaka Nijemaca. Gosti su poveli u osmoj minuti kada je Toni Kroos izveo korner, a Mats Hummels nadskočio sve i matirao Gianluigija Buffona. Za ''azzurre'' je 20 minuta kasnije izjednačio Ignazio Abate koji se najprije lijepo oslobodio Kroosa na desnoj strani, pa odigrao dupli pas s Leonardom Bonuccijem i onda od stative smjestio loptu u mrežu Manuela Neuera.

Bila je ovo, inače, jubilarna 100. utakmica na klupi Njemačke za izbornika Joachima Löwa, a vrijedi spomenuti i da je ''elf'' sada već punih 18 godina bez pobjede protiv Italije.

Za senzaciju večeri se pobrinuo Čile koji je šokirao Englesku na Wembleyju i slavio s 2-0. Junak južnoameričke vrste bio je napadač Barcelone Alexis Sanchez koji je postigao oba pogotka. U sedmoj je minuti zabio glavom poslije nabacivanja Eugenija Mene s lijeve strane, a u sudačkoj je nadoknadi mirno zaključio kontranapad.

Spomenimo i da su Martin O'Neill i njegovo pomoćnik Roy Keane debitirali na klupi Irske uvjerljivom pobjedom protiv Latvije (3-0) u Dublinu.