tek u završnici

Rijeka s igračem više na Rujevici jedva 'slomila' Osijek i vratila se u borbu za naslov prvaka

21.04.2018 u 21:28

U jednom od derbija 31. kola Hrvatski Telekom Prve HNL nogometaši Rijeke pred svojim su navijačima pobijedili Osijek 1:0. Dominirala je Rijeka, no Osijek se sjajno branio, tko zna kako bi završilo da od 74. minute gosti nisu ostali s desetoricom na terenu jer Rijeka je uspjela zabiti tek u 88. minuti...

Derbi na Rujevici nije opravdao očekivanja, Rijeka je bila daleko bolja, dok se Osijek branio gotovo čitavu utakmicu.

Gol odluke pao je tek dvije minute prije kraja kada je Jakov Puljić iskoristio veliku pogrešku golmana Osijeka Marka Malenice, kome je lopta ispala, a napadač Rijeke ju je lako pospremio u mrežu.

Autor: youtube

U 74. minuti Osijek je ostao s desetoricom nakon što je drugi žuti karton dobio Mirko Marić.

Bila je to prva pobjeda Riječana u ovosezonskim dvobojima s Osijekom, kojemu je to tek peti poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Rijeka je treća, s bodom manje od Hajduka, kojeg u nedjelju čeka veliki derbi na Poljudu s Dinamom. Osijek je ostao četvrti, a na tom mjestu će najvjerojatnije i okončati prvenstvo.