nova iznenađenja

Rooneyjeva poruka Hajduku; prvak Chelsea poražen na svom stadionu

12.08.2017 u 18:02

Nakon što je Watford u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio Liverpoolu za konačnih 3:3, uslijedilo je novo iznenađenje. Istina, Chelsea je završio utakmicu s devetoricom igrača ali u prvom je dijelu već gubio 3:0 od Burnleya. Na kraju je tek uspio ublažiti poraz (2:3)

Poraz prvaka Chelsea kod kuće, remi Liverpoola te pobjeda Hajdukova protivnika u Europskoj ligi Evertona obilježili su subotnje susrete 1. kola Engleske lige.

Chelsea je senzacionalno izgubio na Stamford Bridgeu od Burnleya s 2:3, a gosti su dobili prvo poluvrijeme s čak 3:0. Sve je krenulo naopako po momčad Gianfranca Zole jer je u 14. minuti Cahill prestrogo dobio crveni karton, a Wokes (2) i Ward su to iskoristili već do poluvremena. Morata je smanjio u 69., a potom je isključen još jedan igrač Chelsea Fabregas. Chelsea se borio i s dva igrača manje smanjio preko Luiza (88), no do boda nisu uspjeli doći.

Liverpool je kod Watforda vodio s 3:2 sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je iz vrlo sumnjive situacije izjednačio Britos. Pogotke su za Redse upisali Mane, Firmino i novo pojačanje Salah.

Everton je na startu sezone pobijedio kod kuće Stoke s 1:0, a jedini gol je djelo povratnika Waynea Rooneya, koji je zabio u prvoj prvenstvenoj utakmici u svom drugom debiju za Everton nakon dugih 13 godina provedesnih u Manchester Unitedu.  Klub iz Liverpoola nije briljirao, a u završnici ih je spašavao odlični vratar Pickford.

Novi prvoligaš Huddersfield ima start iz snova jer su s čak 3:0 pobijedili kod Crystal Palacea.