EP U19

Rukometaši u produžetku ostali bez europskog zlata

23.08.2013 u 19:40

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom U19 prvenstvu u Mađarskoj. Nakon produžetaka bolji su bili vršnjaci iz Danske s 32-26 (25-25, 12-12).

Danska je vodila većim dijelom utakmice, makar je nakon startnog vodstva Danske od dva pogotka Hrvatska okrenula rezultat, te je tijekom prvih trideset minuta imala i tri razlike prednosti.

No, u nastavku su mladi Danci zagospodarili parketom. Preuzeli su vodstvo i činilo se da neće biti šokantne završnice. Ipak, u polufinalu je Hrvatska slomila Njemačku u zadnjih deset minuta, a u istom je dijelu i finala Hrvatska krenula u munjeviti lov za Dancima.

Makar je Danska imala tri razlike šest minuta prije kraja, te dva razlike uoči posljednje dvije minute, Hrvatska je uhvatila potpuni priključak, te izjednačila na 25-25, na kraju osnovnog dijela ogleda.

No, taj je lov očito umorio Hrvate koji su u produžecima zabili samo jednom, a Danci čak sedam pogodaka.

Lovro Mihić je s pet pogodaka bio najbolji hrvatski strijelac, dok su po četiri zabili Ante Grbavac, Ante Kuduz i Marko Mamić. Na drugoj je strani prednjačio Stoklund sa čak 10 golova.

Recimo da su bronačnu medalju osvojili Nijemci koji su sa 29-23 pobijedili Španjolsku.