španjolska liga

'Šišmiši' pred svojim navijačima potopili 'žutu podmornicu'

02.01.2024 u 23:40

Nogometaši Valencije su na svojoj Mestalli svladali Villarreal 3:1 u utakmici 19. kola španjolskog prvenstva, posljednjoj koja bila na rasporedu u utorak

Već u 4. minuti radost navijačima 'šišmiša' donio je Ukrajinac Roman Jaremčuk golom za rano vodstvo.

Udvostručio ga je Pepelu u 27. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem. Isti je igrač preuzeo ulogu izvođača udarca s 11 metara i u 57. minuti te donio Valenciji prednost od 3:0.

Malo opuštanje domaćih nogometaša u 73. minuti je iskoristio Gerard Moreno i postigao utješni gol za Villarreal i za konačnih 3:1. Za 'žutu podmornicu' je ovo bio treći poraz u posljednje četiri prvenstvene utakmice, Villarreal prima previše golova i ima treću najlošiju obranu u cijeloj ligi.

Valencia je došla na deveto mjesto s 26 bodova, koliko ih ima i osmoplasirani Getafe. Villarreal je s 19 bodova na 13. poziciji.